ycipk-3cwles

Jak zrobić kok?

Kok to jedna z praktyczniejszych codziennych fryzur i jedna z efektowniejszych wieczornych stylizacji. Nie musi być oficjalny i precyzyjny, może być niezobowiązujący i kobiecy. Idealne uczesanie zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjście. Ponadto koki są szybką fryzurą, która nie wymaga specjalnych umiejętności, aby ją wykonać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kok - praktyczna i efektowna stylizacja na każdą okazję
Kok - praktyczna i efektowna stylizacja na każdą okazję (iStock.com)
ycipk-3cwles

Często same próbujemy wykonać efektownego koka, jednak nie zawsze efekt jest zadowalający. Jak sprawić, by kok zawsze wychodził ładny i elegancki? Można wspomóc się dostępnymi na rynku produktami, które nam to ułatwią. Istnieje też kilka sposobów na zniewalającego koka.

Kok z wypełniaczem

Wystarczy mieć włosy do ramion. Rozczesane włosy zbieramy w koński ogon, przeciągamy przez nie wypełniacz i umieszczamy go na gumce u nasady kucyka. Następnie rozprowadzamy włosy na cały wypełniacz tak, aby cały był zakryty. Nakładamy gumkę na włosy okrywające wypełniacz, a pozostałymi pasemkami włosów owijamy wypełniacz dookoła. Owinięte pasma włosów upinamy szpilkami lub wsuwkami. Całość utrwalamy lakierem.

ycipk-3cwles
iStock.com
Podziel się

Podpięty kok

Bardzo szybki i łatwy do wykonania. Wystarczy pojedyncze pasma włosów podpinać nad karkiem za pomocą wsuwek. Niezwykle efektowne uczesanie odpowiednie na wieczór ze znajomymi, romantyczną kolację czy eleganckie przyjęcie. Ta bardzo kobieca stylizacja doskonale łączy się z gustowną sukienką.

Kok w wersji na luzaka

Do jego wykonania potrzebujemy wyłącznie gumki i wsuwek. Na czubku głowy tworzymy z włosów coś w rodzaju fali, do której dopinamy za pomocą wsuwek pozostałą część włosów.

ycipk-3cwles

Kok zawijany

Dobre rozwiązanie na co dzień. Włosy zbieramy w kucyk tuż nad karkiem i związujemy gumką. Następnie mocno skręcamy i owijamy wokół nasady kucyka. Całość związujemy gumką.

Romantyczny kok

Jest prosty w wykonaniu. Pojedyncze pasma włosów rolujemy i upinamy nad karkiem lub na czubku głowy. Fryzura jest jak najbardziej odpowiednia na randkę, do pracy, na uczelnię czy na wieczorne wyjście. Bardzo romantyczna i kobieca stylizacja.

ycipk-3cwles

Kok połączony z warkoczem

Fryzurę rozpoczynamy od wykonania odwróconego francuskiego warkocza od karku do czubka głowy. Nastepnie należy unieść wszystkie włosy do góry i zrobić kucyk. Ostatnim krokiem jest wykonanie luźnego koku, który trzeba zabezpieczyć wsuwkami.

Kok z warkocza

Wykonanie fryzury rozpoczynamy od stworzenia kucyka, z którego wykonujemy warkocz. Jeśli chcemy osiągnąć artystyczny nieład, możemy delikatnie go potargać i poluzować. Następnie oplatamy warkocz dookoła nasady kucyka, a końcówki podpinamy wsuwkami. Uczesanie bardzo dziewczęce i delikatne.

ycipk-3cwles

Kok „poplątaniec”

Z tyłu głowy na średniej wysokości wykonujemy kucyk. Delikatnie tapirujemy włosy, zwiększając ich objętość. Końcówki związujemy drugą gumką, dzielimy kucyk na pół i przekładamy końce przez środek. Powtarzamy tak kilka razy. W rezultacie powininnyśmy otrzymać zawijany kucyk. Dociskamy gumkę, tapirujemy pasma i upinamy całość w koka.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3cwles

ycipk-3cwles
ycipk-3cwles