Trwa ładowanie...
d2yq1fb

Luksus odstrasza rywalki?

Kobiety kupują drogie akcesoria, by zasygnalizować potencjalnym rywalkom, aby trzymały się z dala od ich partnera - informuje "Journal of Consumer Research".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luksus odstrasza rywalki?
(Thinkstockphotos)
d2yq1fb

Kobiety kupują drogie akcesoria, by zasygnalizować potencjalnym rywalkom, aby trzymały się z dala od ich partnera - informuje "Journal of Consumer Research". Naukowcy z University of Minnesota (USA) doszli do wniosku, że nabywanie przez kobiety kosztownych ubrań i dodatków służy nie tylko podwyższeniu statusu i dobremu samopoczuciu, ale również zabezpieczeniu związku z mężczyzną.

Badania wykazały, iż panie są mniej skłonne do flirtu z mężczyzną, którego partnerka nosi rzeczy od znanych projektantów, gdyż uważają, że jest on bardzo oddany swojej kobiecie. Bez znaczenia wydaje się być fakt, kto rzeczywiście kupił drogie produkty.

Podczas innego eksperymentu badacze wzbudzili zazdrość w kobietach będących w związkach, a następnie poprosili je, aby narysowały na torebce logo znanej marki.

d2yq1fb

Okazało się, że zazdrosne panie narysowały logo w dwa razy większym rozmiarze niż pozostałe kobiety z grupy kontrolnej.

"Kiedy kobieta afiszuje się z akcesoriami od projektantów, w ten sposób mówi innym kobietom - trzymajcie się z dala od mojego mężczyzny" - komentuje Vladas Griskevicius, współautor badania.

Mężczyźni również kupuję dobra luksusowe, by wywrzeć wrażenie na innych, jednak ich głównym celem jest zainteresowanie sobą płci przeciwnej, a nie, jak w przypadku kobiet, odstraszenie przedstawicielek tej samej płci.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Dla nas to seksowne, ich to odstrasza*

* Płeć manipulacji*

* Co facetom podoba się w nas najbardziej?*

Dlaczego zdradzamy?

d2yq1fb

Podziel się opinią

Share

d2yq1fb

d2yq1fb