ModaMakijaż dla Pana Młodego

Makijaż dla Pana Młodego

Makijaż dla Pana Młodego
Źródło zdjęć: © 123RF

12.04.2013 13:01, aktual.: 19.04.2013 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze niedawno mężczyzna na propozycję zrobienia makijażu zareagowałby śmiechem.
Dzisiaj usługa ta jest coraz popularniejsza i wiele gabinetów kosmetycznych wprowadziło ją do swojej ślubnej oferty. O ile makijaż panny młodej ma ją upiększyć, to w przypadku pana młodego chodzi głównie o zatuszowanie niedoskonałości.

Jeszcze niedawno mężczyzna na propozycję zrobienia makijażu zareagowałby śmiechem. Dzisiaj usługa ta jest coraz popularniejsza i wiele gabinetów kosmetycznych wprowadziło ją do swojej ślubnej oferty. O ile makijaż panny młodej ma ją upiększyć, to w przypadku pana młodego chodzi głównie o zatuszowanie niedoskonałości.

Nikt nie mówi, że łatwo będzie namówić pana młodego na taki eksperyment. U wielu mężczyzn już samo słowo „makijaż” budzi negatywne skojarzenia. Uważają, że pójście do kosmetyczki jest niemęskie, a co dopiero mówić o upiększaniu. Jeśli pragniesz, aby twój wybranek prezentował się nienagannie, musisz mu przede wszystkim wytłumaczyć, o co w tym męskim makijażu chodzi.

Uspokój go, że nikt nie będzie namawiał go do tuszowania rzęs ani malowania oczu, ale jedynie do skorygowania niedoskonałości. Wyjaśnij mu, że nie będzie musiał spędzić godziny przed lustrem. Makijaż pana młodego trwa zaledwie kilka minut.

Zdjęcie prawdę powie

Męska skóra jest bardzo podatna na stres, a w dniu ślubu nie brakuje sytuacji, które mogą ten stan wywołać. A wtedy na twarzy mogą pojawić się płonące wypieki, zaczerwienienia czy strugi potu. Urody nie dodają też krostki, podrażnienia po goleniu czy sińce pod oczami, które na co dzień często szpecą męską skórę.

Wszystkie te niedoskonałości widoczne są gołym okiem, a mogą zostać uwiecznione na zawsze. Ślub i wesele to czas robienia zdjęć, zarówno studyjnych, plenerowych jak i reportażowych, a aparat fotograficzny bezlitośnie zarejestruje każdy defekt. Nikt nie chciałby oglądać po latach swojej święcącej twarzy na pamiątkowych ślubnych fotografiach. I aby temu zaradzić – potrzebna jest właśnie mężczyźnie delikatny retusz. Warto też uzmysłowić panu młodemu, że na zdjęciu może być widoczny rozdźwięk między nim, a perfekcyjnie pomalowaną panną młodą.

Na czym polega?

Są mężczyźni, którzy mają skórę bez żadnej skazy. W ich przypadku wystarczy jedynie zmatowić twarz bazą matującą i odrobiną pudru, co zapobiegnie nadmiernemu świeceniu. Wcześniej należy twarz przygotować: przetrzeć ją wacikiem nasączonym tonikiem bądź płynem micelarnym i wklepać nawilżający krem. Więcej działań wymaga twarz z krostkami, zaczerwienieniami czy podrażnieniami po goleniu. Niedoskonałości te można ukryć kładąc na nie odrobinę lekkiego podkładu, który aby był jeszcze lżejszy, można dodatkowo zmieszać z kremem nawilżającym. Tak przygotowaną twarz wystarczy teraz oprószyć delikatnie pudrem.

Możesz użyć pudru matującego typu anti-shine, który doskonale zabezpieczy twarz przed świeceniem się. Warto w ten sposób potraktować również koniuszki uszu, które tego dnia szczególnie lubią się "czerwienić". Sińce pod oczami czy opuchliznę warto potraktować korektorem odpowiednim do problemu. Dzięki temu staną się mniej widoczne. Wskazane jest też nałożyć na usta specjalny balsam nawilżający lub ochronną pomadkę, która zapobiegnie ich nadmiernemu wysuszeniu. Blada cerę można przyciemnić podkładem.

Makijaż pana młodego nie jest skomplikowany. Może wykonać go zarówno osoba malująca pannę młodą, jak i sama panna młoda swoimi kosmetykami. Najlepsze będą lekkie podkłady i korektory. Nie poprawiaj jednak męskiej urody pudrami rozświetlającymi czy bronzerami z opalizującymi drobinkami.

(mpi/bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także