UrodaMakijaż Jennifer Lopez

Makijaż Jennifer Lopez

Makijaż Jennifer Lopez
Źródło zdjęć: © AP
03.07.2007 10:34, aktualizacja: 31.05.2010 17:42

Makijaż Jennifer Lopez utrzymany jest w ciepłej tonacji - idealna kompozycja brązów, beżu i złota.

Makijaż Jennifer Lopez utrzymany jest w ciepłej tonacji - idealna kompozycja brązów, beżu i złota.

Aby wykonać taki makijaż, zacznij od dobrze kryjącego podkładu. Zwróć uwagę na to, aby użyty kosmetyk miał żółtawy pigment. Cera w takich podkładach wygląda na delikatnie cieplejszą w odcieniu, a twarz ma łagodne kontury. Rozprowadź go dokładnie na całej twarzy. Rozpocznij od jej środkowej części i rozsmaruj kosmetyk w kierunku kości policzkowych. Tak samo na czole, aplikując go w kierunku skroni.

Na podkład rozprowadzono sypki puderw odpowiednim odcieniu, szerokim pędzlem na całej twarzy. Ze szczególną uwagą warto potraktować okolicę oka. Tak jak na dolnej powiece pudru powinno być jak najmniej, tak powieka górna powinna być dokładnie pokryta kosmetykiem. Wpłynie to na większą trwałość cieni.

Szczególnie ważne w makijażu Jennifer jest rozświetlenie okolicy oka i środkowych partii twarzy. Dla uzyskania takiego efektu użyto korektora rozświetlającego w pędzelku. Zaaplikowano go pod okiem, na grzbiecie nosa, środku brody oraz w centralnej części czoła. Na nosie i brodze efekt połysku wzmocniono złocistym rozświetlaczem w pędzlu. Muśnij nim delikatnie skórę, złote drobinki doskonale nadadzą błysku makijażowi.
Dla podkreślenia kości policzkowych użyto brązującego pudruEarth Powder. Kosmetyk nałożono pod skosem, dokładnie w miejscu zagłębienia kości policzkowych.

Kształt oka podkreślono czarnym linerem. Linia narysowana przy nasadzie górnych rzęs stanowi doskonały sposób na zaakcentowanie oczu. Płynnym linerem zrobiono cienką linię, blisko nasady rzęs. W wewnętrznych kącikach rozprowadzono odrobinę połyskującego złotego cienia. Rzęsy pomalowano bardzo precyzyjnym tuszem. Mascara o właściwościach przedłużających została rozprowadzona długimi pociągnięciami szczoteczki od nasady do końcówek rzęs, tak aby je maksymalnie przedłużyć.

Jeszcze zanim rzęsy przeschną, zostały dokładnie rozczesane szczoteczką. Znajdziesz ją w zestawach pędzli. Jeśli jednak nie masz takiej, wystarczy ci szczoteczka od starej mascary. Opakowanie po tuszu możesz wyrzucić, potrzebna ci będzie tylko spirala, jaka po nim pozostała. Umyj ją dokładnie w płynie do demakijażu lub wodą z mydłem i wypłucz. Teraz doskonale nada się do rozczesywania rzęs. Umaluj także rzęsy przy dolnej powiece.

Usta Jennifer zostały pokryte pomadką w czerwonym kolorze. Czerwień ma odcień papryki, która tak jak podkład korzysta z ciepłych (żółtawych) pigmentów. Wargi, wcześniej obrysowane odpowiednio dobraną konturówką, zostały precyzyjnie wypełnione pomadką. Na środkową część ust nałożono bezbarwny błyszczyk. Zabieg ten optycznie je wypełnia, co wzmacnia ich atrakcyjność.

Przykładowe kosmetyki do wykonania tego makijażu:

Podkład: Rimmel Recover - 27 zł, AA Jedwabisty Podkład rozświetlający - 14,50 zł,
Puder Earth Powder: Nouba Earth Powder – 119 zł
Puder rozświetlającyw pedzlu: Art. Deco - 80 zł, Joko Orient Poeme – 35 zł
Liner czarny: Lumene Liner 1 – 35 zł, Maybelline – 19 zł
Pomadka: L’Oreal Glam Sine Cream 218 – 30 zł
Błyszczyk: Avon Beyond Colour - 30 zł, Vichy Oligo 25 – 32 zł
Korektor rozświetlający: L’Oreal Touche Magique – 35 zł, YSL Touche Elat - 115 zł

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także