UrodaNa ratunek skórze

Na ratunek skórze

Na ratunek skórze
Źródło zdjęć: © depositphotos

18.08.2014 12:38, aktual.: 18.08.2014 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czego pragnie twoja skóra na półmetku wakacji? Żebyś pokazała jej jak bardzo ją kochasz. Oczyszczenie ją odmłodzi i przygotuje na dalsze zmagania ze słońcem. Twoja skóra także w drugiej połowie lata nie pozwoli szkodliwym promieniom słonecznym zamienić twojej twarzy w suszoną śliwkę.

Czego pragnie twoja skóra na półmetku wakacji? Żebyś pokazała jej jak bardzo ją kochasz. Oczyszczenie ją odmłodzi i przygotuje na dalsze zmagania ze słońcem. Twoja skóra także w drugiej połowie lata nie pozwoli szkodliwym promieniom słonecznym zamienić twojej twarzy w suszoną śliwkę.

Lato jest już na półmetku, oznacza to, że twoja skóra sporo już przeszła, ale drugie tyle ma wciąż przed sobą. Jeśli do tej pory o nią nie zadbałaś, to będzie ta trudniejsza połowa, bo słońce, upał i wiatr, zdążyły ją już poważnie osłabić. Nie czekaj z założonymi rękoma na jesienne zabiegi intensywnie regenerujące i nie pozwól słońcu rujnować twojej urody.

– Środek lata to doskonały czas, żeby sięgnąć po posiłki i wesprzeć skórę w walce z niekorzystnymi warunkami, wybierając nieinwazyjny zabieg składający się z trzech kroków – zapewnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Trzy kroki do pięknej i odpornej skóry

Pierwszy krok to oczyszczenie skóry za pomocą peelingu. Tak dobrze przeczytałaś. - Jest cała gama kwasów bezpiecznych w czasie zwiększonego nasłonecznienia – mówi dr Bliżanowska. Są to bardzo delikatne preparaty, które nie powodują tak silnego i widocznego złuszczania, do jakiego przywykłaś robiąc peelingi wiosną czy jesienią. Za pomocą eksfoliacji martwy naskórek zostanie usunięty, skóra będzie dotleniona i pobudzona do odnowy. Bonus - zwiększy się wchłanianie składników aktywnych zawartych w kremach. Cera będzie odświeżona, rozjaśniona i pełna blasku. A co jeśli masz skórę bardzo wrażliwą skłonną do rumienia? – W takich sytuacjach proponujemy klientkom zabieg hydroabrazji Jeet Peel, który oczyszcza skórę roztworem soli fizjologicznej pod ciśnieniem. To bezinwazyjny i bardzo delikatny zabieg – mówi ekspertka.

Lifting bez skalpela

Czas na krok drugi – lifting bez skalpela, czyli masaż skóry. – Masowanie skóry dotlenia, pobudza, ale przede wszystkim mobilizuje ją do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu – tłumaczy dr Bliżanowska. – To ważne, ponieważ pod wpływem promieni UV wolne rodniki niszczą tkanki skóry, odpowiedzialne za jędrność. A zwiększona ilość kwasu hialuronowego zapewni naszej skórze tak potrzebny w upalne dni rezerwuar wody – dodaje. Jak będzie masowana twoja skóra? Za pomocą zdobywającej coraz więcej fanek endermologii lub masażu ręcznego – o tym, która z technik będzie dla ciebie najodpowiedniejsza zdecyduje specjalista, po zbadaniu twojej skóry.

Krok trzeci, czyli last but not least, to przygotowanie skóry na starcie z wolnymi rodnikami. – Do ostatniego etapu wykorzystujemy kosmetyki renomowanej marki SkinCeuticals – mówi ekspertka i dodaje, że jest to gwarancję najwyższej jakości składników i długotrwałego efektu. Poczujesz to na pewno. Skóra po takiej witaminowej bombie jest napięta, nawilżona, rozjaśniona i pełna blasku, a to co najważniejsze, jak to często bywa okiem ludzkim jest niewidoczne – jest uodporniona na szkodliwe działanie słońca! – Oczywiście takie wzmocnienie skóry nie zwalnia nas od stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Bez wysokiego filtru nasza skóra bardzo szybko podda się atakowi wolnych rodników – przestrzega dr Agnieszka Bliżanowska.

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także