GwiazdyNajlepsze kobiece poradniki!

Najlepsze kobiece poradniki!

Najlepsze kobiece poradniki!
Źródło zdjęć: © sxc.hu

30.08.2011 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedziesz na krótką wycieczkę, a może wolisz czytać coś po południu po pracy? Szukasz bodźca do zmiany, a może chcesz po prostu pogłębić horyzonty myślowe? Mamy dla ciebie listę poradników, które na pewno z chęcią przeczytasz!

Jedziesz na krótką wycieczkę, a może wolisz czytać coś po południu po pracy? Szukasz bodźca do zmiany, a może chcesz po prostu pogłębić horyzonty myślowe? Mamy dla ciebie listę poradników, które na pewno z chęcią przeczytasz!

„Nie musisz być najlepsza. Poradnik dla kobiet uzależnionych od sukcesu”, Aleksander Perski
„Coraz więcej młodych kobiet cierpi z powodu stresu i wypalenia zawodowego. Wiele pań uskarża się na problemy ze snem, przemęczenie, dolegliwości żołądkowe, nieustanne infekcje i depresje”, czytamy w recenzji książki. Tematyka poradnika nie jest wakacyjno – relaksująca, ale pomoże ci świetnie uporać się ze stresem powrotu do pracy po wakacjach.

Być może przewartościujesz pewne priorytety, a niektóre rzeczy zobaczysz w zupełnie innym świetle. Prawdopodobnie zastanowisz się chwilę: czy warto tak pędzić i westchniesz z ulgą: „Ale mi dobrze”. Na pewno będziesz chciała nauczyć się, jak utrzymać to uczucie na dłużej.

„Seks jest boski, czyli erotyka katolika”, Ksawery Knotz, Krystyna Strączek

„Rozmawiajcie o seksie!” Taką zachętę rzadko można usłyszeć od osoby duchownej. Tymczasem ojciec Knotz nie tylko nie boi się zachęcać partnerów do rozmowy na ten temat, ale radzi, aby przeżywać intymność w sposób pełny i bardziej radosny, udowadniając przy tym, że orgazm to przedsionek nieba.

Ojciec Ksawery Knotz jest jednym z nielicznych duszpasterzy, którzy nie boją się rozmawiać z ludźmi o problemach związanych z wiarą i seksem – odpowiada w tej książce na pytania trudne i prawdziwe oraz utwierdza nas w tym, że seks może być (i jest) boski!

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” Sherry Argov

Klasyka gatunku. Jeśli dotąd nie czytałaś tego feministycznego manifestu poradnikowego – czas nadrobić zaległości. Tytułowa zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje i zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce.

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to nieoceniona pomoc dla kobiet i świetna rozrywka. Ten zabawny poradnik, odkrywający tajemnice relacji damsko-męskich, pomoże was ułożyć związki z mężczyznami na całkiem nowych zasadach.

„Księga kobiecych sylwetek” Trinny Woodall, Susannah Constantine

Trinny i Susannah w swoich programach telewizyjnych pokazują kobietom na całym świecie (także w Polsce) jak się nie ubierać i jak ubierać się dobrze. Stylistki, przygotowując „Księgę kobiecych sylwetek”, zamiast profesjonalnych modelek zaprosiły do współpracy zwyczajne kobiety i pokazały na ich przykładach, że do każdej figury można dobrać ubranie, które uwypukli wszystkie atuty i ukryje wady.

Cały sekret tkwi w rozpoznaniu typu sylwetki i stosowaniu właściwych zasad komponowania stroju. Pozostaje jeszcze rozstrzygnąć, czy jesteś rożkiem, kielichem, czy może klepsydrą?

„Dlaczego chcemy, żebyś był bogaty?” Donald Trump i Robert Kiyosaki

Gdy już będziesz fantastycznie ubrana, czas, abyś zrobiła naprawdę duże pieniądze. Pomogą ci w tym dwaj guru finansjery, Donald Trump i Robert Kiyosaki.

Trump i Kiyosaki pochodzą z zupełnie innych środowisk, ale łączą ich pewne podobieństwa: obydwaj byli pod wpływem bogatych ojców, którzy przekazali im tajemnice ludzi zamożnych. Teraz te tajemnice poznasz i ty: a po wakacjach (a może już w trakcie) na bank zbijesz fortunę.

„Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą” , Ute Ehrhardt

Najsłynniejszy i najbardziej wywrotowy poradnik dla kobiet, który pobił rekordy popularności sprzedaży na całym świecie. Autorka demaskuje źródła kobiecych frustracji i burzy stereotypy, które blokują kobietom drogę do niezależności i sukcesu.

Ehrhardt ujawnia myślowe pułapki, które przeszkadzają kobietom realizować ich własne potrzeby i głośno wyrażać swoje zdanie. Radzi, by odrzucić postawę podporządkowania i śmiało sięgać po zakazane owoce. Tylko niezależne, pewne siebie kobiety – czyli tytułowe niegrzeczne dziewczynki - mogą odnosić sukcesy, realizować marzenia i nawiązywać partnerskie relacje z innymi.

„Jak chodzić na wysokich obcasach” Camilla Morton

Poradnik – kompendium wiedzy, z wstępem samego Manolo Blahnika. Dzięki poradnikowi Camilli Morton nauczysz się nie tylko jak chodzić na wysokich obcasach, ale też, jak chorować z wdziękiem, jak kupować pierwsze mieszkanie, jak zarządzać finansami i jak tańczyć walca, gdy masz dwie lewe nogi.

Niezwykle zabawna, pożyteczna, intrygująca książka pomoże ci w wielkim stylu stawić czoła codziennym problemom, jak np. upieczenie pierwszej bezy albo zerwanie z klasą. A naukę chodzenia na obcasach najlepiej zaczynać w supermarkecie, mając za podpórkę wózek sklepowy.

„Twoja wewnętrzna moc. Poradnik udanego życia dla Kobiet” Louise L. Hay

Louise L. Hay to autorka – ikona i wielka piewczyni tzw. uzdrawiających afirmacji, czyli prostych zdań, które wypowiadane z całą silą woli, stają się rzeczywistością. W swej kolejnej książce zwraca się głównie do kobiet, tłumacząc czytelniczkom, że niezależnie od sytuacji i wieku, każda z nas może wybrać swoją drogę życiową i czuć się osobą wartościową.

Autorka, jak zwykle, proponuje szereg ćwiczeń, które pomogą wszystkim kobietom zyskać miłość własną, wiarę w siebie i poczucie godności. Powtarzaj: „Jestem najseksowniejszą kobietą na plaży”.

„Jej orgazm najpierw”/ „Jego orgazm później”, Ian Kerner

To dwa poradniki, które należy czytać jednocześnie albo jeden po drugim. Tytuły podpowiadają, którym zająć się na początku. Ian Kerner jest psychologiem – seksuologiem, znanym jako doradca amerykańskiego magazynu „Cosmoplitan”. To jego rady, zalecenia i sugestie poznają czytelniczki najbardziej wyzwolonego magazynu na świecie.

Kerner jest wielkim orędownikiem kobiecej rozkoszy, a seks oralny uważa za fantastyczny relaks. „Jej orgazm” – to książka dla panów, „Jego orgazm”, książka dla pań. Dziesiątki rad zawartych w obu poradnikach należy wcielać w życie na wakacjach i nie tylko!

„Porady na zdrady” Marcin Popowski, Iwona Konieczna

Autorzy poradnika, detektyw i dziennikarka, w sposób profesjonalny i bardzo rzeczowy pokazują, jak uporać się z problemem zdrady małżeńskiej. Książka zawiera wskazówki dla żon, które podejrzewają, że coś jest nie tak, ale także dla tych kobiet, które nigdy by swojego partnera o zdradę nie posądzały. Detektyw przedstawia, jakie materiały mogą być, a które nie, dowodem zdrady w sądzie oraz jak je zdobyć samemu.

Ciekawa jest lista cech potencjalnych zdrajców i najczęstsze okoliczności sprzyjające zdradzie oraz porady, jak zapobiec męskiej niewierności, gdy kobiecie zależy na partnerze i rodzinie. Inspirująca jest główna przesłanka poradnika: jeśli już zostałaś zdradzona, otrząśnij się i pomyśl, co można jeszcze uratować.

„Macierzyństwo to łatwizna. I inne kłamstwa, które słyszą świeżo upieczone mamy”, Claudine Wolk

Na rynku jest zatrzęsienie pozycji dla świeżo upieczonych matek. Wiele celebrytek, które powiło potomka, czuje się w obowiązku spłodzić także poradnik dla przyszłych mam. Piszą lekarze, dietetycy, styliści – rad jest bez liku i można się naprawdę pogubić w wyborze.

Claudine Wolk napisała książkę, która rozprawia się z macierzyńskimi mitami. Otwarcie i szczerze pisze, że macierzyństwo to najtrudniejsza praca świata, a uśmiech dziecka czasem nie rekompensuje nieprzespanego tygodnia. Dowiedz się prawdy na temat blasków i cieni bycia matką — z książki okraszonej sporą dawką humoru i górą bezcennych porad. Oddzielaj mity od faktów i ciesz się, że jesteś mamą.

Opracowanie: Aleksandra Pielechaty

(alp/sr)

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także