Trwa ładowanie...
14-11-2006 09:24

Nie taki tłuszczyk straszny?

Tłuszczu najchętniej się pozbywamy. Tymczasem ten dobry reguluje system nerwowy, poprawia wzrok i wygładza skórę. O tłuszczach nienasyconych nie powinni zapominać nawet ci, którzy właśnie się odchudzają.

Nie taki tłuszczyk straszny?
dmen7uu
dmen7uu

Tłuszczu najchętniej się pozbywamy. Tymczasem ten dobry reguluje system nerwowy, poprawia wzrok i wygładza skórę.

dmen7uu

Wbrew obiegowej opinii, że w tłuszczu kryje się samo zło, nie zawsze należy go unikać. Owszem, z umiarem powinniśmy sięgać po nasycone tłuszcze zwierzęce, znajdujące się w maśle czy smalcu. Co innego nienasycone tłuszcze roślinne. - W sumie powinny zajmować do 30% naszej dziennej diety. Pozostałe to węglowodany i białka, z mniej więcej 60% przewagą tych pierwszych - mówi Alicja Kalińska, doradca żywieniowy z Centrów Dietetycznych SetPoint.

SKORZYSTAJ Z NASZYCH PRZEPISÓW:
Do czego są nam potrzebne?

Ułatwiają m.in. odczuwanie smaku i przełykanie pokarmu, hamują skurcze żołądka, usprawniają układ krążenia oraz poprawiają wygląd skóry i włosów. Poza tym dostarczają organizmowi witaminy A, D, E oraz K. W prawidłowym żywieniu ogromną rolę odgrywa nienasycony kwas tłuszczowy Omega-3, występujący m.in. w oleju rzepakowym, lnianym i orzechowym oraz w rybach morskich, takich jak tuńczyk, śledź, szprotka czy dorsz.

dmen7uu

Cenne substancje znajdziemy także w zielonych warzywach liściastych. Kwas hamuje rozwój wielu postaci nowotworów, łagodzi reakcje zapalne i alergiczne, wspomaga system nerwowy, przeciwdziała depresjom, a nawet sprzyja prawidłowemu przebiegowi ciąży. Poza tym pozytywnie wpływa na rozwój wzroku i całego mózgu. O tłuszczach nienasyconych nie powinni zapominać nawet ci, którzy właśnie się odchudzają.

SKORZYSTAJ Z NASZYCH PRZEPISÓW:

dmen7uu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmen7uu