Trwa ładowanie...
d4ct6ym

Niech żyje makaron!

Co jest najpopularniejszą potrawą świata? Najzwyklejszy w świecie makaron. Nieważne nitki, świderki, penne czy spaghetti - wszyscy uwielbiamy się nim zajadać. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego w 17 krajach na zlecenie firmy Oxfam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niech żyje makaron!
(Thinkstockphotos)
d4ct6ym

Co jest najpopularniejszą potrawą świata? Wbrew pozorom nie eksploatowany we wszelkich barach fast food hamburger. Wyścig o pierwsze miejsce wygrał najzwyklejszy w świecie makaron. Nieważne czy chodzi o nitki, świderki, penne czy spaghetti - wszyscy uwielbiamy się nim zajadać. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego w 17 krajach na zlecenie firmy Oxfam.

Makaron był w pierwszej trójce na listach dziewięciu krajów. Przed inwazją pasty uchroniły się m.in. Tanzania, Rosja, Pakistan, Kenia i Indie.

Na drugim miejscu międzynarodowego rankingu znalazło się mięso, na trzeciej pozycji – ryż. Czwarte miejsce zajęła pizza, piąte – kurczak. Tak zachwalane i zalecane przez dietetyków owoce morza i ryby oraz warzywa znalazły się kolejno na szóstym i siódmym miejscu.

d4ct6ym

Końcówka pierwszej dziesiątki to potrawy kuchni chińskiej (8.), włoskiej (9.) i meksykańskiej (10.).

Słabo wypadły sieci fast food. McDonald's zajął 113 miejsce, KFC było niewiele wyżej – na 107.

Tekst: Daily Mail/opr. ma

(ma)

POLECAMY: WARZYWA NIE ZAWSZE ZDROWE

d4ct6ym

Podziel się opinią

Share

d4ct6ym

d4ct6ym