Trwa ładowanie...

Obalamy mity na temat miesiączki

Nie uprawiaj seksu, zrezygnuj z treningów, odpuść sobie zabiegi medycyny estetycznej, nie umawiaj się na wizytę u fryzjera. Wciąż panuje przekonanie, że podczas okresu powinnyśmy rezygnować z szeregu codziennych czynności. Niektóre z tych pomysłów są absurdalne, dlatego najwyższy czas obalić mity. Te dni nie należą do najprzyjemniejszych, ale to nie oznacza, że musimy ograniczyć swoją aktywność.

Obalamy mity na temat miesiączkiŹródło: 123RF.COM
d1s20we
d1s20we

Sport

Wciąż pokutuje mnóstwo mitów na temat menstruacji. Jednym z nich jest zakaz uprawiania sportu. Większość z nas w tych dniach rezygnuje z treningów, żyjąc w przekonaniu, że to niezdrowe. Okazuje się, że to bzdura. W tym okresie lekarze wręcz zalecają ćwiczenia, dzięki którym złagodzimy ból. Pamiętajmy jednak, żeby nie były to treningi wysiłkowe. Joga lub pilates będą najlepszym pomysłem.

Seks

Większość z nas wielokrotnie słyszała o tym, że seks podczas okresu jest zabroniony. Co ciekawe, naukowcy udowodnili, że w czasie "tych dni" nasze libido jest podwyższone. Poza tym zbliżenie może łagodzić ból miesiączkowy. Wszystko dzięki wydzielającej się oksytocynie zapewniającej nam odprężenie i lepsze samopoczucie. Jedynym problemem może być tylko zachowanie higieny.

Fryzjer

Przyjęło się, że w trakcie menstruacji powinno rezygnować się z wizyt u fryzjera. W rzeczywistości huśtawka hormonalna nie ma wpływu na nasze włosy. Ich struktura i kondycja nie ulegają zmianie. Bez wahania możesz zdecydować się na cięcie czy koloryzację. Najważniejsze, żebyś trafiła na odpowiedniego stylistę fryzur.

Opalanie się

Podczas okresu zwykle staramy się unikać słońca, bo wydaje nam się, że może doprowadzić do krowotoku. Długie opalanie się nikomu nie wychodzi na dobre, ale gdy będziesz przebywać na słońcu przez pół godziny, na pewno nic ci się nie stanie. Zrezygnuj z opalania się jedynie w przypadku, gdy dokuczają ci bóle menstruacyjne lub gdy krwawienie jest bardzo obfite. Najważniejsze jest kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

d1s20we

Jeżeli do tej pory byłaś przekonana, że powyższe czynności w trakcie okresu są zabronione, od dziś możesz je włożyć między bajki. Miesiączka to przecież nie choroba!

Zobacz: Kosmetyki inne niż wszystkie. Takie mogła stworzyć tylko Kat Von D!

d1s20we
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s20we