Trwa ładowanie...
d4flhad

Ocet jabłkowy - zdrowie w płynie

Wszyscy, którzy śledzą dietetyczne nowinki doskonale wiedzą, że stosowanie octu jabłkowego w diecie pozwala przyspieszyć spadek masy ciała. I choć stał się on popularnym narzędziem do walki z nadwagą, ma on znacznie szersze zastosowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ocet jabłkowy - zdrowie w płynie
(123RF)
d4flhad

Wszyscy, którzy śledzą dietetyczne nowinki doskonale wiedzą, że stosowanie octu jabłkowego w diecie pozwala przyspieszyć spadek masy ciała. I choć stał się on popularnym narzędziem do walki z nadwagą, ma on znacznie szersze zastosowanie. Ocet jabłkowy to płyn, który powstaje w wyniku fermentacji jabłek. Oczywiście można go nabyć w każdym sklepie, ale można również przygotować ten "eliksir życia" samodzielnie.

Mamy wówczas pewność, że jest on w pełni naturalny i nie zawiera żadnych konserwantów.
Uważa się, że ocet jabłkowy pomaga w detoksykacji organizmu poprzez wspomaganie i pobudzanie pracy wątroby. Ponadto dostarcza on organizmowi dużej ilości witamin, minerałów i enzymów. Jest szczególnie bogaty w witaminy z grupy E i potas, zawiera również sód, magnez, żelazo, witaminę A, witaminy z grupy B, C, P i beta-karoten, kwas mlekowy, cytrynowy i octowy.

Rano warto sięgnąć po napój sporządzony ze szklanki wody i dwóch łyżek octu jabłkowego. Taką mieszankę można też wypić przed obiadem i wieczorem przed snem. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać tej zalecanej ilości, a w kuracji zrobić sobie tydzień przerwy, aby nadmiernie nie obciążać żołądka.

d4flhad

Niektórzy twierdzą, że systematyczne spożywanie takiego napoju, nie tylko przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ale i zapobiega jej ponownemu odkładaniu się. Ocet jabłkowy to również doskonały kosmetyk, który sprawdza się nie tylko w pielęgnacji, ale również w leczeniu uporczywych dolegliwości skórnych.

Znawcy naturalnych sposobów pielęgnacji ciała dodają, że ocet jabłkowy sprawdza się również, jako odżywka do włosów. Płukanka przygotowana na jego bazie (pół łyżki octu na szklankę wody) doskonale oczyszcza włosy z pozostałości preparatów do stylizacji włosów, a także oczyszcza skórę głowy.

Po ocet jabłkowy sięgnie również Perfekcyjna Pani domu - jest on często używany, jako środek czyszczący. Doskonale rozpuszcza osad i kamień.

I choć każda pani może wykorzystać go w swoim domu, nie każdy może tak beztrosko korzystać z jego właściwości. Po ocet jabłkowy nie powinny sięgać kobiety w ciąży, zdecydowanie odradza się taką octową kurację osobom, które cierpią na problemy żołądkowe i wątrobowe. (PAP)

mdn/ tom/ tot/

POLECAMY:

* Co zrobić, jeśli skóry na brzuchu jest za dużo?*

* Aerobik na obcasach*

* Gwiazdy zdradzają sekrety szczupłych sylwetek*

* Czy masz prawidłową wagę?*

Najlepsze przepisy zwycięzcy programu Masterchef

d4flhad

Podziel się opinią

Share
d4flhad
d4flhad