Trwa ładowanie...
dieta
23-02-2012 22:42

Odchudzanie będzie łatwiejsze!

Amerykańscy naukowcy z US National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Disease wymyślili internetowe narzędzie, które ma pomóc osobom otyłym.

Odchudzanie będzie łatwiejsze!Źródło: Thinkstockphotos
dpo10zi
dpo10zi

Jedna z przyjętych zasad odchudzania brzmi: jeśli codziennie, konsekwentnie będziemy spożywać o 500 kcal mniej niż zwykle, to po tygodniu schudniemy o około pół kilograma. Łatwo przeliczyć, że po kilku tygodniach powinniśmy być o kilka kilogramów lżejsi. Jednak amerykańscy naukowcy z US National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Disease uważają, że to nieskuteczna metoda.

Dlaczego? Obniżenie ilości spożywanych kalorii w codziennej diecie zwalnia nasz metabolizm, a to oznacza, że po jakimś czasie organizm przejdzie w stan oszczędzania, gubienie wagi stanie się coraz trudniejsze, aż w końcu strzałka wagi zatrzyma się w miejscu.

I tak okazuje się, że jeśli z codziennej diety wykreślimy zaledwie 100 kcal, to po trzech latach schudniemy około 4,5 kg, w tym 2,20 kg w ciągu pierwszego roku. Tymczasem według funkcjonujących dotychczas ustaleń, 2,20 kg stracilibyśmy w ciągu pół roku.

dpo10zi

Aby przełamać ten schemat i zapewnić osobom otyłym i z nadwagą należytą pomoc, naukowcy z amerykańskiego instytutu stworzyli internetowy kalkulator, który ma przygotować zindywidualizowany plan odchudzania biorący pod uwagę naszą codzienną dietę, aktywność fizyczną, płeć, wiek, wzrost i typ sylwetki. Potem na podstawie tych danych przeprowadzi on symulację, jakie ćwiczenia i dietetyczne wyrzeczenia konieczne są,aby osiągnąć upragnioną wagę.

Chociaż narzędzie to zaprojektowane zostało z myślą o lekarzach, to korzystać z niego będą mogły także nie związane z medycyną osoby.

Źródło: telegraph.co.uk

(ma)

dpo10zi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpo10zi