Trwa ładowanie...

Piękna w upał

Wybór odpowiedniego stroju na upalny dzień to niewątpliwie wielkie wyzwanie. Gdy wszędzie duszno i gorąco, wydaje się, że nie ma sposobu, by czuć się dobrze i nie ma ubrania, które by było wygodne. Ale istnieją sposoby na to, by w taki dzień poprawić sobie samopoczucie i wyglądać być ładnie.

Piękna w upałŹródło: Thinkstock
d1ot6h8
d1ot6h8

Wybór odpowiedniego stroju na upalny dzień to niewątpliwie wielkie wyzwanie. Gdy wszędzie duszno i gorąco, wydaje się, że nie ma sposobu, by czuć się dobrze i nie ma ubrania, które by było wygodne. Ale istnieją sposoby na to, by w taki dzień poprawić sobie samopoczucie i wyglądać być ładnie. Są także stroje równie odpowiednie na skwarny, ślubny dzień.

Gdy tylko na zewnątrz robi się cieplej, na ulicach widać więcej roznegliżowanych osób - obu płci. Panie - bez względu na wiek i figurę - zakładają mini, panowie - szorty. Czasami stopień rozebrania osiąga szczyt złego smaku - niemal wszyscy starają się na sobie nic nie mieć. W rzeczywistości jednak tak rozebranym osobom nie jest przez to chłodniej. Ubranie chroni nas przecież przed słońcem.

Poza tym wystawianie skóry na silne promieniowanie słoneczne jest bardzo ryzykowne - w najlżejszym przypadku powoduje starzenie się skóry, w najgorszym - nowotwory. Nie ma więc powodu, by w upał wyglądać niechlujnie - odpowiednie ubranie nie tylko ciało ozdobi, ale wręcz ochroni przed zbytnim przegrzaniem od słońca i schorzeniami przez nie powodowanymi.

Nie każdy strój jest odpowiedni na upał - do grona ciuchów niewskazanych należą te wykonane z tkanin sztucznych, które nie oddychają i powodują, że czujemy się jak zapakowani w torbę foliową. Ciało w nich bardziej się poci i gorzej wygląda.

d1ot6h8

W taką pogodę powinnyśmy omijać także dzianiny ciasno opinające ciało, ciasne spodnie i spódnice, wszelkie sztywne ubrania. Ciało pod wpływem wysokiej temperatury może bowiem nieco puchnąć i sztywne elementy garderoby będą powodować dyskomfort. Aby dobrze czuć się w upał, należy więc zakładać na siebie w miarę luźne, przewiewne ubrania z cienkich naturalnych tkanin - najlepiej w jasnych kolorach, ale niekoniecznie białe. Białe stroje bywają przezroczyste i trzeba będzie pod nie coś założyć, a kolejne warstwy ubrania zwiększają uczucie ciepła.

Panna młoda, która bierze ślub latem, najlepiej zatem zrobi wybierając suknię ślubną pozbawioną gorsetu. Najlepsza suknia ślubna na upał to taka, która jest wykonana z cienkiego, naturalnego materiału - jedwabiu czy bawełny, która luźno układa się na ciele – nie opina nas zbyt mocno.

d1ot6h8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ot6h8