Trwa ładowanie...
pies
26-09-2010 21:20

Pies to zdrowie!

Brytyjscy naukowcy odkryli sposób na otyłość wśród dzieci. Ich lek to...pies.

Okazuje się, że posiadanie psa może pomóc obniżyć ryzyko otyłości wśród dzieci - donoszą naukowcy z St George's, University of London.

Pies to zdrowie!Źródło: Jupiterimages
d3blc9s
d3blc9s

Brytyjscy naukowcy odkryli sposób na otyłość wśród dzieci. Ich lek to...pies. Okazuje się, że posiadanie psa może pomóc obniżyć ryzyko otyłości wśród dzieci - donoszą naukowcy z St George's, University of London. Naukowcy prowadzili badania na temat zdrowia dziecięcych serc. W tym celu przebadano dzieci w 78 śródmiejskich szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii. Badanie odkryło, że dzieci, które posiadały psy były bardziej aktywne od tych, które zwierząt nie posiadały.

Wyniki były takie same zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczynek. Być może wynika to z tego, że dzieci towarzyszą rodzicom podczas spacerów z psem lub bawią się z nim w domu, zamiast grać na komputerze lub oglądać telewizję.

Dzieci dorastające w rodzinach, w których był obecny pies brały częściej udział w fizycznych ćwiczeniach i miały mniej siedzący tryb życia. Jednak naukowcy wciąż nie są pewni kwestii, czy to pies pobudza rodziny do aktywności, czy może rodziny aktywne chętniej wchodzą w posiadanie czworonoga.

Ta zwiększona aktywność wśród dzieci może mieć znaczący wpływ na zdrowie dzieci, zmniejszając wśród nich ryzyko otyłości i cukrzycy.

Pies gości w prawie 10 procent domach w Londynie, Birmingham i Leicester, gdzie przeprowadzono badania.

d3blc9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3blc9s