FitnessPies to zdrowie!

Pies to zdrowie!

Pies to zdrowie!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

26.09.2010 21:20, aktual.: 28.09.2010 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjscy naukowcy odkryli sposób na otyłość wśród dzieci. Ich lek to...pies.

Okazuje się, że posiadanie psa może pomóc obniżyć ryzyko otyłości wśród dzieci - donoszą naukowcy z St George's, University of London.

Brytyjscy naukowcy odkryli sposób na otyłość wśród dzieci. Ich lek to...pies. Okazuje się, że posiadanie psa może pomóc obniżyć ryzyko otyłości wśród dzieci - donoszą naukowcy z St George's, University of London. Naukowcy prowadzili badania na temat zdrowia dziecięcych serc. W tym celu przebadano dzieci w 78 śródmiejskich szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii. Badanie odkryło, że dzieci, które posiadały psy były bardziej aktywne od tych, które zwierząt nie posiadały.

Wyniki były takie same zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczynek. Być może wynika to z tego, że dzieci towarzyszą rodzicom podczas spacerów z psem lub bawią się z nim w domu, zamiast grać na komputerze lub oglądać telewizję.

Dzieci dorastające w rodzinach, w których był obecny pies brały częściej udział w fizycznych ćwiczeniach i miały mniej siedzący tryb życia. Jednak naukowcy wciąż nie są pewni kwestii, czy to pies pobudza rodziny do aktywności, czy może rodziny aktywne chętniej wchodzą w posiadanie czworonoga.

Ta zwiększona aktywność wśród dzieci może mieć znaczący wpływ na zdrowie dzieci, zmniejszając wśród nich ryzyko otyłości i cukrzycy.

Pies gości w prawie 10 procent domach w Londynie, Birmingham i Leicester, gdzie przeprowadzono badania.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także