FitnessPij wodę i chudnij

Pij wodę i chudnij

Pij wodę i chudnij
Źródło zdjęć: © 123RF
31.08.2015 08:28, aktualizacja: 01.01.2016 17:38

Regularne wypijanie wody przed posiłkami może istotnie wpłynąć na zmniejszenie wagi - przekonują uczeni z Uniwersytetu w Birmingham.

Regularne wypijanie wody przed posiłkami może istotnie wpłynąć na zmniejszenie wagi - przekonują uczeni z Uniwersytetu w Birmingham.

W badaniach, których wyniki opublikowano w magazynie "Obesity", wzięło udział ponad 80 osób otyłych, których postępy w odchudzaniu monitorowano przez 12 tygodni. Każdy uczestnik odbył konsultacje na temat kontroli wagi, w ramach których doradzano w jaki sposób zmienić styl życia i poprawić dietę oraz wprowadzić do codziennej rutyny aktywność fizyczną.
Czterdzieści jeden osób miało na pół godziny przed jedzeniem wypić pół litra wody, a czterdziestu trzech uczestników - wyobrazić sobie przed posiłkiem, że ich żołądek jest pełny. Okazało się, że osoby z pierwszej grupy schudły średnio o 1,3 kg więcej.
Ci, którzy regularnie przez cały okres badania pili wodę przed posiłkami, stracili przeciętnie 4,3 kg w ciągu 12 tygodni, natomiast osoby, które uczyniły to raz, albo wcale tego nie robiły, mogły liczyć na zmniejszenie wagi jedynie o 0,8 kg.

- To takie proste. Wystarczy pić po pół litra wody trzy razy dziennie przed głównymi posiłkami, a można zmniejszyć masę ciała - mówi Helen Parretti z Uniwersytetu w Birmingham. - W połączeniu ze zwiększoną aktywnością fizyczną i zmianą diety na zdrowszą, może to być sposób na odchudzanie w umiarkowanym i zdrowym tempie - dodaje Parretti.

Uczestnicy pili wodę z kranu i mieli unikać wody gazowanej, słodkich napojów czy napojów energetyzujących.

Na podstawie birmingham.ac.uk/(gabi)/WP Kobieta

POLECAMY: