UrodaPopularne fryzury cieniowane

Popularne fryzury cieniowane

Popularne fryzury cieniowane
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
29.07.2017 21:45, aktualizacja: 30.07.2017 15:52

Fryzury cieniowane to wciąż jedne z najmodniejszych fryzur. Można je wykonać zarówno na krótkich, jak i długich włosach. Jeśli twoje włosy przestały się układać, stały się ciężkie i oklapnięte, skuś się na cieniowaną fryzurę. Doda witalności i lekkości twoim włosom.

Czym charakteryzują się cieniowane fryzury?

Fryzury cieniowane to włosy strzyżone warstwami. Sprawiają wrażenie, że włosy są jakby w ruchu i pełne energii. Ponadto zwiększają ich objętość i gęstość. Chociaż fryzury cieniowane sprawdzą się na krótkich i długich włosach, to jednak lepiej prezentują się na tych drugich, ponieważ wyjątkowe strzyżenie jest bardziej widoczne. Stylizacja cieniowanych fryzur zakłada przede wszystkim naturalność. Nie powinno się nakładać na włosy zbyt dużo pianki, ponieważ tylko odbierze im lekkość i puszystość.

Cieniowanie włosów to nic innego, jak kosmyki różnej długości. Fryzury takie pasują do każdej długości i typu włosów. Jednak dla każdej osoby odpowiednia będzie inna intensywność cieniowania. Kobiety o cienkich włosach nie powinny zbyt mocno cieniować końcówek – będą one wyglądać nieestetycznie. Wycieniowanie włosów na czubku głowy z kolei zwiększy objętość włosów. Panie z grubszymi włosami mogą pokusić się o mocniejsze cieniowanie. Jeśli będzie dobrze wykonane, to zmniejszy masę włosów.

Cieniowane fryzury mają optycznie zwiększoną gęstość włosów, które są uniesione u nasady. Sprawia to wrażenie lekkości. Cieniowanie włosów kręconych wzmacnia skręt kosmyków i nadaje kształt całej fryzurze. Loki staja się bardziej wyraziste. Każde modelowanie to możliwość stworzenia innej fryzury.

Jeśli zdecydujemy się na cieniowaną fryzurę, powinniśmy zadbać o końcówki, aby nie były rozdwojone. Fryzura ta wymaga ciągłej pielęgnacji w tym zakresie, ponieważ trudno będzie skrócić włosy tak, aby pozbyć się zniszczonych końcówek. Im mocniejsze stopniowanie, tym bujniejsza i gęstsza fryzura. Dlatego cieniowane fryzury polecane są kobietom o rzadkich włosach. Cieniowanie samych końcówek nada uczesaniu regularnego kształtu i sprawi, że rysy twarzy staną się bardziej zaokrąglone. Jest to zatem odpowiednia fryzura dla pań o szczupłych i pociągłych twarzach.

Cieniowane fryzury długie i półdługie można różnorako upinać, co praktycznie jest niemożliwe w przypadku krótkich fryzur cieniowanych. Włosy takie mają przede wszystkim sprawiać wrażenie kontrolowanego efektownego nieładu. To przeważnie dynamiczne fryzury zwiększające objętość włosów.

Najciekawsze propozycje cieniowanych fryzur

Prezentujemy najciekawsze pomysły na cieniowane fryzury dla włosów długich, półdługich i krótkich:

  • krótkie fryzury cieniowane z irokezem – krótko przystrzyżone po bokach włosy z dłuższą górą.
  • krótkie fryzury cieniowane w stylu grunge – to 'rozczochrane', zadziorne fryzury.
  • półdługie włosy cieniowane – odpowiednio wycieniowane końcówki włosów półdługich zaokrągli rysy twarzy.
  • długie włosy cieniowane – polecane zwłaszcza osobom z gęstymi włosami, ponieważ cieniowanie doda im lekkości.
  • wysoki kucyk – cieniowane włosy zebrane w wysoki kucyk są bardzo kobiece.
  • spiralne loki lub fale – pofalowane, cieniowane włosy wyglądają niezwykle zmysłowo.
  • luźne upięcia tuż nad karkiem – upięcie w formie koczka z delikatnie wypuszczonymi pojedynczymi kosmykami sprawiają wrażenie artystycznego nieładu.
  • cieniowany lob – odpowiednio wycieniowany bob zwiększy objętość włosów.
  • messy bob – krótki bob będący kontrolowanym nieładem.