Trwa ładowanie...

Prysznic bez brodzika – cena

Jednym z nowatorskich rozwiązań wykorzystywanych we współczesnych łazienkach jest prysznic bez brodzika. Jak na nowoczesną technologię przystało, taka kabina wymaga specyficznych zabiegów montażowych, które trzeba wliczyć w koszty. Jaka może być cena prysznica bez brodzika?

Prysznic bez brodzika – cenaŹródło: Shutterstock.com
d35kpvf

Prysznic bez brodzika – jakie koszty trzeba ponieść?

Prysznic bez brodzika, cz też kabina walk-in, to specyficzne rozwiązanie posiadające swoje wady i zalety. Do głównych minusów należy złożony montaż instalacji podpodłogowej, a także konieczność dokładnego uszczelnienia strefy prysznicowej przed wilgocią. Jedno i drugie wymaga nakładów finansowych, ponieważ zainwestować trzeba w elementy prysznica, materiały, a także w pracę specjalistów.

Trzeba się liczyć z tym, że montaż kabiny bez brodzika w bloku nie zawsze jest możliwy.

Prysznic bez brodzika – przykładowe ceny

Decydując się na prysznic bez brodzika, musimy uwzględnić cenę płytek, materiałów izolacyjnych oraz odwodnienia. W kabinach walk-in często stosuje się odpływy liniowe, których cena zaczyna się od 100 zł, ale może nawet przekroczyć 1000 zł. Sporym wydatkiem będą też boczne ścianki prysznica, za które zapłacimy od ok. 300 zł wzwyż za sztukę. Jeśli planujemy kabinę dwu- lub trójelementową, koszy odpowiednio wzrośnie.

d35kpvf

Znaczny wpływ na cenę prysznica bez brodzika ma koszt opłacenia specjalistów. Za sam montaż odpływu liniowego zapłacimy już 200–300 zł, a nie należy zapominać, że trzeba do tego doliczyć wyprofilowanie podłogi w celu uzyskania spadku w kierunku odpływu. W sumie może to kosztować ok. 600–800 zł. Kolejna kwestia to ułożenie płytek, dokładne uszczelnienie instalacji, a także montaż panelu prysznicowego, szklanych ścian kabiny lub drzwi. Na ostateczny koszt wpłynie też powierzchnia planowanej przez nas strefy prysznicowej.

Należy pamiętać, że podane wyżej ceny mają charakter jedynie orientacyjny, a realne koszta zależą od wyceny dokonanej przez fachowca. Istotny będzie tu indywidualny cennik danej firmy, a także to, jak bardzo skomplikowany okaże się montaż prysznica bez brodzika w danej łazience. Dodatkowym utrudnieniem będzie sytuacja, gdy kabinę walk-in trzeba będzie zainstalować w gotowej łazience – oznacza to potrzebę gruntownego remontu pomieszczenia i modyfikacji instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dlatego plan stworzenia prysznica bez brodzika zaleca się wdrażać jeszcze na etapie powstawania budynku.

d35kpvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35kpvf