Trwa ładowanie...

Prysznic bez brodzika – wady i zalety takiego rozwiązania

Podczas aranżacji łazienki możemy skorzystać z wielu nowatorskich rozwiązań. Na uwagę zasługuje prezentujący się nowocześnie prysznic bez brodzika. Jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie?

Prysznic bez brodzika – wady i zalety takiego rozwiązaniaŹródło: iStock.com
d45ferk

Prysznic bez brodzika – czym się wyróżnia?

Moda na prysznice bez brodzika, czyli kabiny walk-in, wynika m.in. z rosnącej popularności stylu skandynawskiego, który opiera się na minimalizmie i funkcjonalności. Główne wyróżniki takiej kabiny prysznicowej to estetyczny odpływ podłogowy i stała ścianka szklana, odgradzająca całość od reszty łazienki. Intrygujący i nowoczesny wygląd to tylko jedna z cech takiego prysznica, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się plusami i minusami wykorzystania tego typu natrysku w praktyce.

Prysznic bez brodzika – wady

Podstawowa wada prysznica bez brodzika związana jest ze skomplikowanym montażem. Jeśli chcemy w swojej łazience zainstalować kabinę walk-in, musimy to zrobić już na etapie budowy domu. W innym przypadku konieczny będzie gruntowny remont, który pozwoli na wypoziomowanie podłogi, zastosowanie odpowiedniej izolacji, a także wbudowanie w miejscu prysznica jednego z zalecanych odpływów, np. liniowego lub punktowego.

Jakie jeszcze wady ma prysznic bez brodzika? O ile czyszczenie kabiny walk-in nie powinno nastręczać dużych trudności, na co wpływa prosta konstrukcja takiego prysznica, to koniecznością jest częste i dokładne oczyszczanie odpływu. Otwarta konstrukcja oznacza też, że wilgoć będzie rozprzestrzeniać się w łazience, a na ściankach mogą pojawiać się zacieki i osad z kamienia. Pewną ochronę stanowią powłoki wykorzystywane do zabezpieczania szyb przed osadzaniem się zanieczyszczeń, jednak mimo to najlepiej po każdym prysznicu przecierać ściany kabiny.

d45ferk

Warto też mieć świadomość, że otwarty prysznic bez brodzika nie nagrzewa się w takim stopniu, jak kabina zamknięta. W związku z tym niektórym osobom może dokuczać zbyt niska temperatura podczas codziennego korzystania z natrysku. Pewnym rozwiązaniem może tu być ogrzewanie podłogowe.

Prysznic bez brodzika – zalety

  • Optyczne powiększenie łazienki i spore możliwości aranżacyjne. Ze względu na minimalizm kabin walk-in, nie tylko prezentują się elegancko, ale też sprawiają, że uzyskujemy wrażenie większej przestrzeni w łazience. Montaż prysznica otwartego pozwala też na swobodne wybranie najlepszej aranżacji dla pomieszczeń o różnej wielkości.
  • Trwałość prysznica bez brodzika. Zaletą kabiny prysznicowej walk-in jest mała liczba elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Stała ścianka jest pozbawiona zawiasów, rolek czy szyn, które mogłyby się zerwać.
  • Prysznic bez brodzika ma mniej zakamarków do czyszczenia. Brak brodzika sprawia, że powierzchnia wymagająca czyszczenia jest mniejsza i prostsza w konserwacji. Nie ma też problemu z utrzymaniem w czystości zasłon czy rozsuwanych drzwi.
  • Kabina prysznicowa walk-in jest funkcjonalna. Z takiego prysznica z łatwością skorzystają seniorzy oraz dzieci – duża przestrzeń i brak progu gwarantują większą swobodę podczas wchodzenia do strefy prysznicowej, a wewnątrz z łatwością można zamontować siedzisko lub uchwyty.
d45ferk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45ferk