Trwa ładowanie...
d1movdj

Przygotuj się do bikini

Zbliża się lato i sezon na bikini. Warto się do tego odpowiednio przygotować i zadbać o to, by skóra była gładka i piękna. Depilacja intymna dodaje uroku, ale tylko wtedy, gdy jest przeprowadzona prawidłowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przygotuj się do bikini
(Jupiterimages)
d1movdj

Zbliża się lato i sezon na bikini. Już niedługo wyjdziemy na plażę w pięknych kostiumach, kusząc mężczyzn. Warto się do tego odpowiednio przygotować i zadbać o to, by skóra była gładka i piękna. Depilacja intymna dodaje uroku, ale tylko wtedy, gdy jest przeprowadzona prawidłowo.

JAK PIELĘGNOWAĆ BIUST?

PRZYGOTOWANIE DO PLAŻOWANIA

d1movdj

SOLARIUM CZY BALSAM BRĄZUJĄCY?

Kremem...

Zaletą tego sposobu jest to, że pozwala bez bólu pozbyć się zbędnych włosków. Musisz pamiętać, by uważać przy nakładaniu na wrażliwe miejsca, jak np. wargi sromowe. Kremy rozpuszczają keratynę, czyli główny budulec włosów. Pamiętaj, aby po zabiegu nie używać mydła. Może nadmiernie wysuszyć skórę. By zastosować krem, powinnaś mieć włoski długości około pół centymetra, z krótszymi może się nie powieść.

... czy maszynką?

To najprostszy sposób, tani i szybki, ale… ale ma pewne wady. Nie wystarcza na długo, już na drugi dzień włoski wystają ponad skórę, a ta na dodatek jest podrażniona. Przez kilka dni możesz mieć nieestetyczne zaczerwienienia. Jednak przy odrobinie wiedzy możesz używać tego sposobu tak, by odnieść sukces. Zanim przystąpisz do golenia, weź gorącą kąpiel, to zmiękczy włoski. Nie gól na sucho, użyj pianki lub mydła. Często zmieniaj maszynkę na nową, im ostrzejsza, tym mniejsze podrażnienia występują.
Laserem po cebulkach

Laser nie jest zły, natomiast ma jedną wadę - jest drogi. Za usunięcie włosków tą metodą zapłacisz około 300-400 zł za jeden zabieg. Zabieg trzeba powtórzyć kilka razy. Ale potem masz spokój, można powiedzieć, że raz na zawsze. Ważna informacja! Nie stosuj kremów do depilacji i wosków przed zabiegiem laserowym na kilka miesięcy wcześniej. To osłabia cebulki.

d1movdj

W(ł)oskowanie!

Metoda ta jest o tyle dobra, że pozwala pozbyć się problemu na kilka tygodni (około 3-4). Jednak w trakcie stosowania nie unikniesz bólu. Przy zrywaniu energicznie plastra z woskiem doznasz bólu, na szczęście jest on krótkotrwały. Żeby się udało, musisz mieć włosy o długości około pół centymetra.

O tym pamiętaj!

Im częściej się golisz żyletką, tym skóra bardziej się przyzwyczaja i nie jest taka podrażniona. Poza tym regularnie używaj peelingu, poświęć trochę czasu okolicy bikini. Ale nie rób peelingu w dzień zabiegu bądź tuż po nim! To dla skóry za wiele. Podrażnisz ją jeszcze bardziej. Zanim przystąpisz do usunięcia owłosienia, weź długą, gorącą kąpiel, to sprawi, że pory bardziej się otworzą i łatwiej będzie usunąć włoski.

d1movdj

A co potem?

Co jest tak naprawdę największym problemem podczas depilacji intymnej? Wrastające włoski wyglądające nieestetycznie, krostki, uczulenie, podrażnienie. Jak tu się pokazać ukochanemu?

Gdy jesteś już po zabiegu usuwania włosków, wetrzyj bardzo delikatnie krem bądź maść, najlepiej dla niemowląt na odparzenia oraz wszelkie kremy z pantenolem. Talk natomiast zapobiega obtarciom. Na rynku są też dostępne kremu i ampułki zapobiegające szybkiemu odrastaniu włosków, np. firmy Ban Di, czy Depileve – do kupienia w aptece.

Każda skóra jest inna, więc każda potrzebuje innego sposobu. Warto o tym pamiętać i wypróbować wszystkie, by wybrać dla siebie ten najlepszy dzięki, któremu będziesz wyglądać pięknie i ponętnie.

JAK PIELĘGNOWAĆ BIUST?

PRZYGOTOWANIE DO PLAŻOWANIA

SOLARIUM CZY BALSAM BRĄZUJĄCY?

d1movdj

Podziel się opinią

Share

d1movdj

d1movdj