Trwa ładowanie...
d3vuveh
pies

Rak żuchwy u psa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rak żuchwy u psa
(-sxc.hu)
d3vuveh

Jak pielęgnować pysk psa, który ma raka żuchwy i zbiera mu się w pysku dużo śluzowatej wydzieliny? Proszę o poradę, bo nie mogę jej nigdzie uzyskać.

Najczęściej ta produkcja nadmierna wiąże się ze stanem zapalnym, lub dysfunkcją jamy ustnej. Psy takie często nie mogą prawidłowo gryźć, przełykać pokarmu. Często resztki pożywienia przyklejają się do policzków. Również bardzo często psy takie przygryzają sobie śluzówkę co prowadzi do drobnych infekcji w obrębie jamy ustnej.

Najlepiej podejść do swojego lekarza prowadzącego i on ustali czy jest wskazanie do zastosowania antybiotyku , czy wystarczy przemywanie jamy ustnej delikatnym roztworem chlorhexydyny. Można spróbować użyć preparatów, które dodaje się do wody do picia i też zawierają chlorhexydynę np. Vet Aquadent lub spróbować używać preparatu Stomodine long period. Jest to żel który ładnie rozprowadza się na dziąsłach, łagodzi stan zapalny i utrzymuje higienę jamy ustnej.

d3vuveh

Jeśli zaś chodzi o nowotwór żuchwy, to jeśli jest taka możliwość, to najlepiej usunąć go z częścią żuchwy. Specjalistami w dziedzinie onkologii w Warszawie jest dr Dariusz Jagielski, a we Wrocławiu dr Wojciech Hildebrand. Może warto umówić się z którymś z nich na konsultację.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy" Łódź

POLECAMY:

Weź kota, posadź kaktus

d3vuveh

Podziel się opinią

Share

d3vuveh

d3vuveh