Trwa ładowanie...

Seks podczas miesiączki

Mam pytanie odnośnie seksu podczas miesiączki. Gdy kocham się podczas okresu pierwszy raz, wszystko jest dobrze, ale gdy partner wchodzi we mnie już drugi lub trzeci raz, odczuwam ból.

Share
Seks podczas miesiączki
d3uwhc6

Witam! Mam pytanie odnośnie seksu podczas miesiączki. Gdy kocham się podczas okresu pierwszy raz, wszystko jest dobrze, ale gdy partner wchodzi we mnie już drugi lub trzeci raz, odczuwam ból. Gdy nie mam miesiączki, wszystko jest ok. Czym to może być spowodowane? Może tym, że jestem bardziej wrażliwsza w "te dni"?
maryyyyha

W większości społeczeń istnieje zwyczaj powstrzymywania się od podejmowania stosunków płciowych w okresie krwawienia miesiączkowego u partnerki. Nie ma jednak dowodów klinicznych, które wskazywałyby na szkodliwość stosunku płciowego dla kobiety w tym okresie.

U wielu kobiet w tej właśnie fazie cyklu zaznacza się wzmożony popęd płciowy. U niektorych kobiet orgazm we wczesnej fazie miesiączki przyspiesza wypływ wydzieliny miesiączkowej i zmniejsza bóle, które towarzyszą krwawieniu.

d3uwhc6

W trakcie krwawienia miesięcznego dochodzi do złuszczania nabłonka macicy i pochwy oraz do obniżenia krzepliwości w obrębie tych narządów ułatwiającego to złuszczanie. Dlatego też wówczas łatwiej o uszkodzenie przekrwionej i obrzmiałej na skutek stymulacji seksualnej ściany pochwy, której śluzówka stanowi w tym okresie słabszą barierę obronną.

Warto więc wówczas zastosować pozycje seksualne połączone z płytką penetracją pochwy lub przy każdym kolejnym kontakcie genitalnym zabezpieczyć pochwę przed otarciem za pomocą lubrykantu (żelu nawilżającego), których duży wybór jest w każdej aptece.

Lek. med. internista specjalista seksuolog Renata Grabowska
http://www.seksuologia.net/

d3uwhc6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uwhc6
d3uwhc6