Trwa ładowanie...
Ola Berezecka
15-07-2008 13:40

Sex dobry dla zdrowia

Większość osób na seks patrzy wyłącznie jako przyjemność, ale ten sport uprawiany w domowych warunkach to również wiele korzyści dla zdrowia. I nie są to wcale argumenty miłośników bujnego życia erotycznego, ale wyniki badań wielu naukowców.

Sex dobry dla zdrowia
d2gopvj
d2gopvj

Większość osób na seks patrzy wyłącznie jako przyjemność, ale ten sport uprawiany w domowych warunkach to również wiele korzyści dla zdrowia. I nie są to wcale argumenty miłośników bujnego życia erotycznego, ale wyniki badań wielu naukowców. Zatem oprócz silnych doznań i mnóstwa przyjemności, zbliżenie dwojga ludzi może bardzo pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie.

W trosce o serce

Jako że serce i miłość są nierozerwalne, seks bardzo dobrze wpływa na problemy kardiologiczne. Badacze podkreślają, że ryzyko pojawienia się problemów sercowych zmniejsza się wraz ze wzrostem częstotliwości stosunków seksualnych. Jako że jest to prawdziwy wysiłek fizyczny, współżycie pomaga eliminować toksyny, pobudza krążenie krwi oraz wzmacnia mięsień sercowy.

Dane same mówią za siebie: gdy jesteśmy podnieceni nasze tętno osiąga między 75 a 100 uderzeń na minutę, natomiast w momencie osiągnięcia orgazmu, wynosi ok. 180 uderzeń na minutę. Zatem uprawianie miłości fizycznej to doskonałe ćwiczenia dla naszego mięśnia sercowego. Oczywiście osoby z poważnymi problemami sercowymi muszą skonsultować z lekarzem, czy w ich przypadku tak silne podwyższanie tętna nie wywoła skutków negatywnych.

Rak prostaty Dla wielu mężczyzn z pewnością bardzo dobrą wiadomością będzie fakt, iż badania wykazują, że regularnie uprawiany seks (co najmniej trzy razy w tygodniu) zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty. Ten rodzaj nowotworu występuje stosunkowo często u mężczyzn, a tak przyjemny sposób jego zapobiegania na pewno ucieszy wielu panów.

d2gopvj

PIĘKNO W ŁÓŻKU? Zdrowe piersi

Nie tylko panowie mogą czerpać korzyści zdrowotne z uprawiania seksu. Badania wykazują, że regularne stosunki seksualne pomagają kobietom utrzymać zdrowe piersi. Stymulacja sutków powoduje uwalnianie się hormonu, który korzystnie wpływa na ten bardzo delikatny kobiecy organ.

Przyjemne odchudzanie

Pamiętajmy też o tym, że podczas każdego stosunku spalamy średnio 400 kalorii. Zatem pozbywanie się zbędnych kilogramów może się odbywać w bardzo przyjemny sposób, nie tylko poprzez wyrzeczenia i rygorystyczne diety. Co więcej, podczas gier miłosnych pracują niemal wszystkie mięśnie, co oczywiście jest jednoznaczne z tym, że seks to zdrowie.

d2gopvj

Dobre samopoczucie

Nie można też zapomnieć o bardzo pozytywnym wpływie miłości fizycznej na nasze samopoczucie. Podczas seksu nasz mózg produkuje serotoninę oraz przede wszystkim dopaminę, które to hormony zwane są potocznie „hormonami szczęścia”, wywołują one bowiem stan euforii i poczucie ogromnego szczęścia. Jednocześnie działają one antystresowo, relaksacyjnie. Dzięki swojemu uspokajającemu i odprężającemu działaniu seks pomaga osobom cierpiącym na bezsenność.

Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie wymienione korzyści płynące z seksu dotyczą przede wszystkim osób w pełni sił i zdrowia. Wielu mężczyzn po czterdziestym roku życia miewa problemy z erekcją, co zdecydowanie obniża radość z seksu i co za tym idzie, stosunki seksualne nie zawsze posiadają wszystkie swoje atuty.

d2gopvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gopvj