Blisko ludziŚlubne księgi wpisów

Ślubne księgi wpisów

Ślubne księgi wpisów
Źródło zdjęć: © 123RF

03.01.2013 11:17, aktual.: 06.01.2013 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Można je spotkać wszędzie tam, gdzie pojawiają się goście. Dlaczego nie wprowadzić ich również na weselu. Składane życzenia są ulotne, a wpisane do księgi pozostaną pamiątką na całe lata. Można zdecydować się na elegancką, tradycyjną księgę wpisów, albo poszukać oryginalnych rozwiązań.

Można je spotkać wszędzie tam, gdzie pojawiają się goście. Dlaczego nie wprowadzić ich również na weselu. Składane życzenia są ulotne, a wpisane do księgi pozostaną pamiątką na całe lata. Można zdecydować się na elegancką, tradycyjną księgę wpisów, albo poszukać oryginalnych rozwiązań.

Tradycyjne księgi wpisów to ładnie oprawione, odpowiednio duże notesy z pustymi kartami. Przeznaczone na ślub mają na okładce odpowiednie symbole, np. obrączki. Aby była bardziej osobista, należy wcześniej zrobić ją na zamówienie. Wtedy zostaną nadrukowane imiona pary młodej, data i miejsce ślubu. Może być też w ich ulubionych kolorach i ozdobiona portretami małżonków. Przygotowana własnoręcznie będzie z pewnością przedmiotem z charakterem, ale to rozwiązanie dla osób uzdolnionych plastycznie i manualnie. Pozostali mogą po prostu ją kupić.

Kronika miłości

Księga wpisów może stać się kroniką ślubu. Wbrew pozorom istnieje w tej mierze duże pole do popisu. Ciekawym pomysłem jest dołączenie wycinka z kalendarza z dniem w którym odbył się ślub. Można umieścić też wspólne zdjęcia narzeczeńskie, wpisać ulubione teksty piosenek, czy cytaty. Jednym słowem wszystko, co jest charakterystyczne dla tego związku.

Księga ślubna powinna być wyłożona podczas wesela w specjalnie do tego przygotowanym miejscu. Dajcie gościom chwilę czasu, żeby zastanowili się, co w nią wpisać. Kiedy zaskoczymy ich tym pomysłem, mogą mieć pustkę w głowie. Jeśli ktoś nie ma koncepcji na wpis, nie musi tego robić. Warto się też zastanowić, czy księga powinna być dostępna przez cały bal, czy np. do północy. Goście w miarę wypijanego alkoholu mogą mieć coraz bardziej ułańską fantazję, a wtedy mogą pojawić się niestosowne teksty, których będą się wstydzić sami autorzy. Zachęcenie i przypominanie do wpisywania się to zadanie dla wodzireja i DJ-a.

Fotograficznie i zabawnie

Wpisy do księgi mogą stać się elementem zabawy weselnej. Jednym z ciekawych pomysłów jest wypożyczenie kabiny fotograficznej. Gościom można rozdać zabawne akcesoria: peruki, kapelusze, maski, czy boa. Robienie zdjęć stanie się wtedy zabawą. Fotografie wkleja się do księgi pamiątkowej, a pod nimi jest miejsce na wpisy. Zamiast kabiny można wykorzystać aparat typu polaroid, który od razu wywołuje zdjęcia. Pamiętajmy jednak, żeby dać weselnikom wybór, nich bawią się ci, którzy mają na to ochotę.

Innym oryginalnym pomysłem może być wypisywanie życzeń na korkach od wina. Trzeba jednak wcześniej o tym pomyśleć i zebrać ich odpowiednią ilość. Warto przygotować stolik, gdzie będą też odpowiednie przybory do pisania. Koniecznie wypróbujmy wcześniej, którymi pisakami dobrze pisze się po korkach. Nie wszystkie do tego się nadają. Po weselu korki można wrzucić do szklanego wazonu. Będą nie tylko zdobiły, ale też stanowiły ciekawą pamiątkę.

Alternatywą dla ślubnej księgi jest plakat. Musi być odpowiednio duży, żeby każdy miał miejsce na wpisy. Nie wystarczy jednak biała kartka papieru, powinna być odpowiednio ozdobiona, zawierać imiona pary młodej, miejsce i datę ślubu. Można go zrobić samodzielnie, albo kupić w sklepie z akcesoriami ślubnymi. Są dostępne np. narysowanym drzewem, a każda gałązka jest przeznaczona dla innego gościa.

Do plakatu można też dokupić kolorowe tusze. Wtedy każdy pozostawia swój odcisk palca, przy którym pisze kilka ciepłych słów. Trzeba pamiętać, żeby postawić też chusteczki nawilżone i kosz, żeby można było zetrzeć tusz z palców. Jest on łatwo zmywalny, więc na rękach nie pozostawi śladów.

Ile w tradycyjnej księdze wpisów na tekst możemy przeznaczyć nawet całą stronę, o tyle na korku, czy plakacie powinny być zwięzłe. Warto dobrze zastanowić się nad tym, co chcemy napisać. Dlatego dobrze jest, jeśli para młoda w miarę możliwości wcześniej poinformuje gości, że taka atrakcja jest przewidziana. A wtedy stanie się nie tylko elementem zabawy weselnej, ale też świetną pamiątką na lata.

(mos/bb)/ kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także