Tatuaże damskie na plecach

Tatuaże damskie na plecach

Tatuaże damskie na plecach
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | fayrek
02.03.2018 10:31

Popularność zdobienia ciała wśród ludzi przed trzydziestką sprawia, że miłośników tatuażu spotykamy na ulicach niemal każdego dnia. Najpopularniejsze są minimalistyczne wzory, wybierane zwłaszcza przy pierwszej wizycie w studio. Z badań przeprowadzonych w 2014 roku wynika, że najwięcej, bo 28 proc. Polaków, którzy mają tatuaż, zdecydowało się go umieścić na plecach.

Czy warto zrobić tatuaż na plecach?

Przed zrobieniem tatuażu na plecach trzeba dokładnie rozważyć wszystkie "za" i "przeciw", bo to dość ryzykowny zabieg. Co prawda medycyna estetyczna cały czas idzie do przodu i pojawia się coraz więcej metod usunięcia tatuażu, ale póki co procedura nie jest ani tania, ani przyjemna, ani w 100 proc. skuteczna. Tatuaże u dziewczyn i chłopaków, którzy teraz nie muszą się przejmować oceną innych, w przyszłości mogą stać się przeszkodą w dostaniu wymarzonej pracy, bo ciągle jeszcze żywe są stereotypy związane z tego rodzaju ozdobami.

Poza tym trzeba zdawać sobie sprawę, że tatuowanie zwiększa ryzyko zarażeniem się wirusowym zapaleniem wątroby typu C, a jest przecwiwwskazane m.in. przy padaczce, chorobach serca i kłopotach z krążeniem, hemofilii i łuszczycy. Ci, którzy nie boją się ryzyka i mimo wszystko chcą mieć tatuaż na plecach, powinni zachować wszelkie środki ostrożności – przede wszystkim zaszczepić się, dokładnie sprawdzić swój salon pod kątem standardów higienicznych, a tatuażystę pod kątem umiejętności, i wybrać uniwersalny wzór, który nie wyjdzie z mody po jednym sezonie. Zaletą umiejscowienia tatuażu na plecach jest możliwość zakrywania go pod ubraniem.

Czy tatuaż na plecach boli?

Zrobienie tatuażu na plecach nie boli tak jak na kostce, żebrach czy przedramieniu, bo zakończenia nerwowe nie są tam mocno zagęszczone. Co więcej, chroni je gruba skóra i spora warstwa tkanki tłuszczowej. Wyjątek stanowi linia wzdłuż kręgosłupa – w tym miejscu powinni tatuować się ci, którzy mają dużą odporność na ból. Trzeba jednak zadawać sobie sprawę z tego, że odczucia mogą być u każdej osoby inne. Nie wszyscy wytrzymują godzinną sesję nawet w najmniej bolesnym miejscu. Na początek warto więc wybrać skromniejszy wzór.

Zobacz także:
Czy tatuaż boli?
Czy tatuaż boli?

Najmodniejsze tatuaże damskie na plecach - kark i łopatki

Kobiety najchętniej decydują się umieścić ozdobę w miejscu, gdzie będzie zmysłowo wyeksponowana – nie tylko na plaży i niekoniecznie przy upalnych temperaturach. W obrębie pleców są to łopatki i kark. Królują tam delikatne wzory, zazwyczaj czarne lub z niewielkim dodatkiem koloru. Hitem stały się ostatnio motywy piórka, wzlatującego ptactwa i skrzydeł – wszystkie reprezentują symbolikę wolności. Za bardzo kobiece tatuaże uchodzą te, które przedstawiają dmuchawce. Można je odczytywać jako podkreślenie eteryczności, kruchości. Bardzo wiele dziewczyn decyduje się na łapacze snów, które pierwotnie były elementem kultury etnicznej (Indian z Ameryki Północnej)
, a teraz rozpowszechniły się jako amulety szczęścia. W salonach tatuażu wybierane są też zawsze modne tatuaże damskie z motywem florystycznym – wijące się pnącza przechodzą przez całą łopatkę i wędrują w stronę karku. Nie wszystkie kobiety podążają jednak za trendami – są też takie, które idą do studia z własnym pomysłem.

Obraz
© facebook | JaTuTaTToo Studio Tatuażu,Salon Tatuażu Demontattoo

Tatuaże damskie na plecach mogą przybierać pokaźne rozmiary – miejsca do zagospodarowania jest tam naprawdę sporo. Zdarza się, że tatuażysta zaleca przenieść na łopatkę projekt zaplanowany do umieszczenia na kostce, gdzie niemożliwe byłoby szczegółowe odwzorowanie rysunku.

Obraz
© Facebook.com | Yakuza Tattoo Studio

Tatuaże damskie na dół pleców

Z bikini idealnie komponuje się tatuaż wykonany na dole pleców. W tak dyskretnym miejscu na co dzień cieszy wzrok tylko nielicznych, którzy mogą go zobaczyć w sytuacji intymnej. Motywy przeznaczone do odwzorowania na wysokości bioder są szerokie – nierzadko rozciągają się od jednej kości biodrowej do drugiej, dzięki czemu podkreślają talię. Decydując się na zrobienie tatuażu w dolnej części pleców, należy jednak wziąć pod uwagę, że te okolice są najbardziej zagrożone przyrostem tkanki tłuszczowej. Rozciągnięcie skóry może zdeformować dzieło tatuażysty i na długie lata oszpecić ciało.

Obraz
© Facebook.com | Slayer Tattoo Studio Tatuażu Lublin

Tatuaże damskie na całe plecy

Tatuaże damskie na całe plecy to opcja tylko dla prawdziwych miłośniczek sztuki zdobienia skóry, którym niestraszne długie godziny spędzane pod igłą i wielomiesięczne odkładanie oszczędności na tak kosztowne przedsięwzięcie. Inspiracją do przygotowania efektownych projektów są zazwyczaj: tribale (wzory etniczne), motywy futurystyczne (nowoczesna technika w połączeniu z biologią ludzkiego ciała), elementy steampunkowe (mechanika starych zegarów i urządzeń parowych), a także ornamenty wiktoriańskie (misterne koronki) i funeralne (czaszki, róże, krzyże).

Obraz
© Facebook.com | Slayer Tattoo Studio Tatuażu Lublin

Zobacz więcej wzorów tatuaży na plecy.