UrodaTrwałe przedłużanie rzęs

Trwałe przedłużanie rzęs

Trwałe przedłużanie rzęs
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
12.11.2009 13:15, aktualizacja: 29.05.2010 14:28

Co kryje się pod pojęciem semipermanentne przedłużanie? Jak długo będziesz cieszyła się z efektu takiego zabiegu? Ile trzeba zainwestować w piękne, długie i gęste rzęsy? Konkretne pytania na temat tak popularnego ostatnio zabiegu znajdziesz w naszym artykule.

Co kryje się pod pojęciem semipermanentne przedłużanie? Jak długo będziesz cieszyła się z efektu takiego zabiegu? Ile trzeba zainwestować w piękne, długie i gęste rzęsy? Konkretne pytania na temat tak popularnego ostatnio zabiegu znajdziesz w naszym artykule.

A jak długo żyją nasze naturalne rzęsy i jak wpływa to na efekt zabiegu?

Żywotność rzęs u ludzi wynosi 100 - 150 dni. Na powiece górnej znajduje się 150 do 250 rzęs, na dolnej od 50 do 150. Wypadają nierównomiernie, a na ich miejsce wyrastają nowe. Postępuje to w sposób ciągły, a w danym momencie każda z naszych rzęs jest w innym stadium wzrostu. Długość ich życia jest istotna ze względu na to, że efekt przedłużenia i zagęszczenia osiągany jest poprzez doczepienie sztucznej rzęsy do naturalnej. Trwałość zabiegu zależy bezpośrednio od ich żywotności.

Co oznacza semipermanentne przedłużanie?

Semipermanentne oznacza półtrwałe, czyli trwałe na pewien czas. Pod względem technicznym tego zabiegu oznacza - utrzymujące się do chwili wypadnięcia rzęsy naturalnej. Mimo, że przytwierdzenie rzęs jest wykonane na stałe, trwałość sztucznych, zazwyczaj jedwabnych, zależy od długości życia tych naturalnych.

Ile czasu utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt przedłużania jest widoczny do około dwóch miesięcy. Włoski rzęs będą stopniowo się przerzedzały, w miarę wypadania rzęs. Sztuczna wypadnie dopiero wraz z rzęsą naturalną, do której została przyklejona. Jak długo trwa pierwszy zabieg przedłużania? W zależności od oczekiwanego efektu, naturalnego czy też bardziej ekstrawaganckiego, używa się różnej ilości rzęs. Od ich liczby zależy czas trwania zabiegu. Zazwyczaj zajmuje to około 90 do 120 minut.

Jak często trzeba uzupełniać włoski rzęs?

Doklejone jedwabne włoski będą utrzymywały się do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu, przerzedzając się systematycznie. Jeśli nie zostaną uzupełnione po tym czasie, prawdopodobnie efekt zagęszczania będzie coraz słabiej widoczny.

Pierwsze uzupełnianie uzależnione jest od indywidualnego stanu, zalecane jest jednak w granicach dwóch do trzech tygodni po pierwszej aplikacji. Następnie dla utrzymania efektów cykliczność wizyt u stylisty rzęs powinna nie przekraczać trzech tygodni

Jak długo trwa zabieg uzupełniania rzęs?

Uzupełnianie jest znacznie krótszą procedurą niż pierwszorazowa aplikacja. Dla uzupełnienia ubytków powstałych w ciągu trzech tygodni wystarcza zazwyczaj 45 do 90 minut. Jakie są koszty zabiegu?

Największy wydatek stanowi założenie pierwszego, pełnego zestawu rzęs. Wymaga użycia około 50 do 70 rzęs na jedno oko. W salonie jest to wydatek w kwocie 600 do 800 złotych. Zależy od liczby przyklejanych rzęs, umiejętności stylisty oraz indywidualnego cennika salonu, na który wpływ może mieć przykładowo lokalizacja. Ceny za usługę trwałego przedłużania rzęs mogą się nieznacznie różnić, tak jak przy wielu innych usługach stylizacyjnych.

Po aplikacji pierwszego zestawu koszt kolejnych uzupełnień jest stały, jednak znacznie niższy. Najczęstsze uzupełnienie to około 15 rzęs na jedno oko, więc koszt w granicach 130 złotych za całe uzupełnienie.

Tańszą usługę zaproponują nam zapewne certyfikowani styliści rzęs, niepracujący w konkretnym salonie, ale na własny rachunek. Często dojeżdżają oni bezpośrednio do domu klienta, co jest dodatkowym atutem usługi.

Źródło artykułu:WP Kobieta