GwiazdyWakacje last minute

Wakacje last minute

Wakacje last minute
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

17.06.2015 14:02, aktual.: 17.06.2015 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli chcecie skorzystać z urlopu poza sezonem, teraz jest dobry moment, aby zdecydować się na opcję last minute.

Jeżeli chcecie skorzystać z urlopu poza sezonem, teraz jest dobry moment, aby zdecydować się na opcję last minute.

Omijając turystyczne szaleństwo
Słowa urlop, wakacje kojarzą nam się nieodmiennie z miesiącami letnimi. Podobnie jak tysiącom innych, wyjeżdżających w tym okresie turystów. Kurorty oraz największe miasta Europy i świata są zatłoczone, czasem ciężko jest dostać się nawet do popularnych muzeów, czy zabytków. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy na urlop nie wybrać się poza sezonem. W wielu miejscach maj i wrzesień do doskonałe miesiące na spędzanie czasu, niejednokrotnie nawet taki termin jest dużo lepszy ze względu na klimat. Turcja, Hiszpania, Grecja – należą do niezwykle upalnych w czasie wakacji miejsc, ale już w maju można je odwiedzić, mając gwarancję pięknej pogody. Wtedy klimat jest jeszcze bardziej przyjazny, dlatego wyjazdy w takich terminach poleca się na przykład rodzinom z dziećmi, osobom starszym, czy ludziom, którzy mają problemy z sercem.

Warto też zauważyć, że organizowanie wczasów poza sezonem ma jeszcze inne zalety. Przede wszystkim – jest to dużo tańsza opcja. Biura podróży oferują wyjazdy do hoteli o bardzo wysokim standardzie, z pełnym wyżywieniem, za dużo niższą opłatą. W związku z tym, tak naprawdę możemy spędzić czas dokładnie tak samo jak w lipcu, czy sierpniu, ale zapłacić za to mniej.

Europejskie stolice last minute

Jeden długi weekend dopiero za nami, następny już początkiem czerwca. Ofert * last minute*będzie stopniowo przybywać, ale już teraz zaczynają się pojawiać pierwsze z nich. Jeżeli chcemy wykorzystać parę dni wolnego, ale też nie mamy zbyt wiele czasu, najlepszą opcją może być odwiedzenie jednej z europejskich stolic. Paryż, Londyn czy Rzym przed rozpoczęciem wakacji są dużo mniej zatłoczone. Zwiedzanie miast to dobry pomysł na „przedłużony” weekend. Po pierwsze w programach biur podróży znajduje się naprawdę wiele zabytków i wyjątkowych miejsc, a obecność przewodnika pomoże nam bardziej skorzystać z oferty. Po drugie, podczas wyjazdu zorganizowanego zawsze jest czas wolny, który możemy wykorzystać jak tylko chcemy, robiąc zakupy, czy relaksując się w małej knajpce. Poza tym wiele wycieczek obejmuje nie tylko zwiedzanie monumentów, ale także rozrywkę dla całej rodziny – jak na przykład wycieczki, na które składa się spacer po Paryżu i wizyta w podparyskim
Disneylandzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zorganizujemy miły weekend nawet dla najmłodszych dzieci, które w podróży łatwo się męczą.

Leniuchowanie na plaży

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w trybie last minute wybrać się już wkrótce na urlop do jednego z krajów, gdzie kuszą głównie plaże i hotelowe baseny. W ofertach biur przeważa obecnie Turcja, Grecja, Tunezja, czy Hiszpania. Tutaj, biuro pozostawia nam pełną dowolność w wyborze rodzaju spędzania wolnego czasu. Możemy na przykład zdecydować się na tygodniowy wypoczynek na leżaku, ale także skorzystać z jednej, bądź kilku wycieczek fakultatywnych. Nawet wyjeżdżając na wakacje last minute, nie musimy się obawiać, że nie „załapiemy” się na którąś z nich. Zazwyczaj bowiem rezydent przedstawia ofertę już po przyjeździe na miejsce. Nadmorskie kurorty to także miejsca pełne pubów i klubów, w których imprezy trwają całą noc, więc idealnie nadają się na wyjazdy w grupie przyjaciół.

Egzotyka last minute

Jeżeli chcemy przeżyć coś naprawdę wyjątkowego, powinniśmy wśród ofert znaleźć te „niecodzienne”. Wielką przygodą może być wycieczka objazdowa po Chinach, Japonii czy Izraelu. Takie oferty bardzo opłaca się rezerwować właśnie w trybie last minute, ponieważ można naprawdę sporo zaoszczędzić. Przy wydatku w granicach kilku tysięcy złotych, zyskujemy nawet kilkaset.

Planując podróż na przykład do Azji, warto wziąć tylko pod uwagę różniący się od naszego kalendarz świąt, tak aby nie trafić na przykład na dni, kiedy następuje niemalże paraliż komunikacyjny

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także