Trwa ładowanie...
d11ugp1

Wesele na temat...

Wesela tematyczne na Zachodzie są dość częste. Para młoda wybiera sobie, jaką atmosferę chciałaby stworzyć na swej uroczystości weselnej i stara się dobierać wszystkie elementy tak, by do tego stylu pasowały. Są więc wesela kowbojskie i rodem z Disneylandu, są wesela kwiatowe i pluszakowe, przyjęcia wiosenne i jesienne - do wyboru do koloru. W Polsce przyjęcia weselne na żądany temat to wciąż nowość...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wesele na temat...
(123RF)
d11ugp1

Wesela tematyczne na Zachodzie są dość częste. Para młoda wybiera sobie, jaką atmosferę chciałaby stworzyć na swej uroczystości weselnej i stara się dobierać wszystkie elementy tak, by do tego stylu pasowały. Są więc wesela kowbojskie i rodem z Disneylandu, są wesela kwiatowe i pluszakowe, przyjęcia wiosenne i jesienne - do wyboru do koloru. W Polsce przyjęcia weselne na żądany temat to wciąż nowość, bo przygotowanie takiego przyjęcia jest bardziej pracochłonne i kosztowne niż zorganizowanie zwykłego wesela. Oczywiście nie ma "zwykłego" przyjęcia weselnego, bo dla młodej pary, rodziny i znajomych ich wesele jest zawsze niezwykłe.

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę okoliczność, że wiele dekoracji zapewne będzie trzeba przygotować własnoręcznie i w wielu sprawach "przecierać szlak" niczym traperzy z barwnych opowieści dla dzieci - historii pełnych przygód, ale i niebezpieczeństwa. Aby to wyzwanie nieco ułatwić, zebrałam kilka informacji o tematycznych weselach. Jeśli więc wasze wesele ma być utrzymane w jednym stylu, warto kierować się podanymi tu zasadami. Pierwszą zasadę zdradzę od razu: we wszystkim będzie trzeba wykazać się żelazną wprost konsekwencją!

Po pierwsze: tematy

d11ugp1

Po pierwsze - oczywiście - należy wybrać sobie temat wesela. Może nim być niemal wszystko - bo ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Jeśli macie swój ulubiony klimat, możecie przenieść go także na uroczystość weselną.

Niektóre z pomysłów to podporządkowanie wystroju weselnego swej ulubionej muzyce (pod warunkiem, że nie jest to jakiś mroczny nurt metalu!), swemu ulubionemu filmowi czy stylowi sprzed lat.

Pary na Zachodzie często wybierają wesela oddające swą atmosferą pory roku - najlepiej te, w których brany jest ślub. Wesele może być zatem wiosenne, letnie, jesienne i zimowe. Każdy z sezonów ma przecież wiele przepięknych elementów, które aż się proszą, by je wykorzystać jako dekoracje sali weselnej. Ale przyjęcie weselne może być utrzymane i w innym stylu: westernowym lub folklorystycznym, może być jak ogród pełen zwierząt lub raczej kwiatów, może być historyczne lub sportowe...

Wszystko na temat

d11ugp1

Gdy już zdecydowaliście się na temat, teraz czas na konsekwencję. Wszystko bowiem powinno być do tematu dopasowane - nie tylko wygląd sali weselnej, ale też młodej pary, samochodu i - najlepiej - również gości. Aby ułatwić sobie zadanie, najlepiej od razu poszukać takiego miejsca na przyjęcie weselne, które nawet bez dodatkowych przeróbek będzie zbliżone do ideału.

Dekoracje nie tylko są kosztowne, ale też ich wykonanie jest pracochłonne, lepiej nie ryzykować, że zabraknie czasu akurat na ich przygotowanie. Weselnicy także powinni zostać powiadomieni - z wyprzedzeniem - o tym, że zaproszeni są na wesele utrzymane w jednym stylu, da im to możliwość przygotowania się. Na pewno część z nich chętnie podejmie wysiłek i dopasuje swój wygląd do tematu przyjęcia.

Lista spraw do załatwienia

A oto rzeczy, które należy podporządkować wybranemu tematowi wesela:

d11ugp1

zaproszenia ślubne
dekoracje sali weselnej i jej otoczenia (stoły, krzesła, wazony, lampy, drzwi wejściowe, okna, sufity itd.)
menu przyjęcia
stroje młodej pary
dekoracje samochodu ślubnego
muzykę na przyjęciu
weselne zabawy...

Uwaga: powyższa lista to tylko propozycja. Dopiszcie do niej wszystko to, co sami chcielibyście jeszcze dobrać do stylu wesela. Powodzenia!

(bb)

Więcej na temat ślubu:

* Noclegi dla gości weselnych*

* Jak oszczędzić na weselu?*

* Dlaczego nie lubimy wesel?*

* On unika tematu ślubu*

d11ugp1

Podziel się opinią

Share
d11ugp1
d11ugp1