Widzisz na choince? Natychmiast oderwij i wyrzuć

Widzisz na choince? Natychmiast oderwij i wyrzuć

Jeśli zobaczysz taki kokon, natychmiast się go pozbądź
Jeśli zobaczysz taki kokon, natychmiast się go pozbądź
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Daniel Reed
oprac. JBR
11.12.2023 14:21, aktualizacja: 11.12.2023 15:42

Choinka to nieodłączny element świątecznego wystroju w wielu domach. Sporo osób decyduje się na zakup żywego drzewka, które często przynoszone jest do domu nawet kilka tygodni przed świętami. Ważne jednak, aby podczas wyboru choinki zwrócić uwagę na szczegóły, które mogą przysporzyć nam nieprzyjemności.

Wybór idealnej choinki to nie lada wyzwanie. Wiele osób zastanawia się, jakie drzewko będzie najlepsze - czy powinno być gęste, duże, małe, o intensywnym zapachu, czy może raczej delikatnym? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jednak, jak przekonuje jeden z internautów, warto zwrócić uwagę na coś jeszcze.

Widzisz coś takiego na choince? Działaj od razu

Żywe choinki, choć pięknie prezentują się w naszych domach, mogą przynieść ze sobą pewne problemy. Może się zdarzyć, że wraz z drzewkiem do naszego mieszkania dostaną się owady, kleszcze, a nawet pająki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie zawsze jednak owady są już na choince, kiedy przynosimy ją do domu. Jeden z użytkowników Facebooka ostrzega przed kępkami przypominającymi małe szyszki wielkości orzecha włoskiego. Okazuje się, że to kokony, w których znajdują się jaja owadów.

Autor wpisu uspokaja jednak i radzi, co zrobić, gdy zobaczymy taki kokon na choince. "Nie martw się, przytnij gałązkę i umieść ją w ogrodzie. To jest 100-200 żerujących jaj modliszki! W tym roku na naszej choince pojawiły się dwie masy jajeczne. Nie wnoś ich do środka, wyklują się i umrą z głodu!" - napisał.

Internauci potwierdzają

Choć post opublikowano już kilka lat temu, wciąż jest aktualny. W komentarzach pod wpisem pojawiły się głosy osób, które spotkały się z tego typu sytuacją.

Inny użytkownik podzielił się swoją historią: "Przydarzyło mi się to kilka lat temu. To było szaleństwo, poszedłem do domu moich teściów, potem wróciłem do siebie – a tam było pełno małych robaków, dowiedziałem się, że to modliszki".

Jedna z osób, które doświadczyły tego problemu, napisała: "Myślę, że mam zespół stresu pourazowego od czasu, gdy nam się to przydarzyło".

Wszystko to pokazuje, jak ważne jest dokładne sprawdzenie choinki przed przyniesieniem jej do domu. Jeśli zauważysz na drzewku kokon, natychmiast go oderwij i wyrzuć, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta