ycipk-4ip1un

Wybraliśmy Kobietę Roku WP

Już po raz czwarty serwis WP Kobieta zorganizował wybory Kobiety Roku. W tym roku zwyciężyła Barbara Nowacka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybraliśmy Kobietę Roku WP
(Eastnews)
ycipk-4ip1un

Już po raz czwarty serwis WP Kobieta zorganizował wybory Kobiety Roku. W tej edycji zwyciężyła Barbara Nowacka. Nominowaliśmy ją za wprowadzenie nowej jakości do dyskusji politycznej, za charyzmę, kulturę i rzeczowość wypowiedzi, szacunek dla rozmówcy oraz działanie na rzecz równości społecznej.

- To dla mnie wielki zaszczyt i dowód zaufania. Szczególnie, że wśród nominowanych były wybitne postaci polskiej nauki, kultury, sportu, premierka Ewa Kopacz - mówi Barbara Nowacka.

Nasza laureatka jest wiceprezeską Fundacji im. Izabeli Jarugi - Nowackiej. Jak mówi:
"Fundacja zajmuje się głównie dorocznym przyznawaniem Okularów Równości. Dostają je osoby, organizacje lub instytucje, które działają na rzecz praw kobiet, mniejszości, przeciwdziałają dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, pochodzenie etniczne czy religię, niepełnosprawność, orientację seksualną oraz na rzecz sprawiedliwości społecznej".

ycipk-4ip1un

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których nie zdobyła mandatu, została uznana za polityczne objawienie 2014 roku.

W plebiscycie WP Kobieta Barbara Nowacka wyprzedziła wiele zacnych konkurentek, m.in. Agatę Kuleszę, Justynę Kowalczyk, prof. Agnieszkę Zalewską, Ewę Kopacz.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwyciężyła Ewa Błaszczyk.

(fot. WP)
Podziel się
ycipk-4ip1un

(kg)/(mtr), WP Kobieta

* Zobacz, kogo pokonała Barbara Nowacka*

* Wywiad z Ewą Błaszczyk – Kobietą Roku 2013*

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ip1un

ycipk-4ip1un
ycipk-4ip1un