Wzory do tatuaży

Wzory do tatuaży

Wzory do tatuaży
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | StockSnap,Andi_Graf,darkmoon1968,Free-Photos,kissu,TheDigitalWay,ymcarussia
Agnieszka Krasa
02.03.2018 09:13, aktualizacja: 23.04.2018 10:55

Gwiazdy filmu, muzyki, sportu i mody kochają tatuaże. Ulica podłapuje najbardziej trendy wzory do tatuaży błyskawicznie. Sprawdź, na jakie motywy tatuaży warto postawić, aby nie żałować tej trwałej ozdoby.

Wzory tatuaży dla dziewczyn

Tatuaże wzory damskie nie mają tak długiej historii, jak te, zdobiące ciała mężczyzn już przed tysiącami lat. Wdowy z plemion indiańskich nanosiły trwałe malunki na swoje podniebienia po śmierci mężów, tatuażami kobiety uśmierzały ból, chroniły się przed złymi urokami, zapewniały sobie szczęście, miłość i powodzenie w życiu. Jednocześnie tatuowanie twarzy i ciał stanowi prawdopodobnie najstarszy znany ludzkości zabieg kosmetyczny czy też upiększający.

Trendy w tatuowaniu kobiet zmieniają się bardziej dynamicznie niż w przypadku męskich wzorów do tatuaży. Popularne są zarówno motywy monochromatyczne, utrzymane w czarnej kolorystyce, jak i tatuaże wielokolorowe. Przy barwnych wzorach tatuaży najpierw pod skórę wprowadza się czarny tusz, a dopiero później te kolorowe, które niestety bardziej bolą podczas tatuowania (na ogół najmniej bolesne są kontury, najgorsze natomiast wypełnienia). Najczęściej spotykane damskie wzory do tatuaży są dosyć drobne, raczej delikatne i kobiece, łatwe do łączenia z kolejnymi tego rodzaju ozdobami. Popularne są tatuaże gwiazdki, serduszka, znak nieskończoności, ptaki, tatuaże bransoletki, a także motywy religijne.

Obraz
© Pixabay.com | punttim,amybluestar,StockSnap,beautifulrecovery,iciokka,Pexels,Free-Photos,RyanMcGuire

Wzory tatuaży męskich

Idea tatuażu przetrwała od starożytności. Pierwotnie konkretny wzór tatuażu był nierozerwalnie związany z jego znaczeniem, podkreślał funkcję danej osoby w grupie społecznej i ukazywał jej pozycję. Nikt nie ozdabiał w ten sposób swojego ciała wyłącznie dlatego, że dany motyw tatuażu mu się spodobał. Wzory do tatuaży były męską domeną, w ten sposób w przeróżny sposób oznaczano wojowników, ludzi o szlachetnym pochodzeniu, czarnoksiężników, a także osoby piętnowane czy jeńców.

Wśród tatuaży męskich wzorami najbardziej uniwersalnymi są tatuaże typu tribal, motywy biomechaniczne, kwiatowe, drzewne, zwierzęce, nawiązujące do muzyki, tatuaże rękawy, wzory geometryczne. Modny jest również powrót do korzeni, tzn. miejscowe zaczernianie ciała na wzór tubylców z plemienia Atin, którzy tatuowali czarnym barwnikiem nogi, pośladki, brzuchy (tamtejsze kobiety ozdabiały natomiast w ten sposób jedynie nogi).

Obraz
© Pixabay.com | Giuliamar,Skullman,TheDigitalWay,StockSnap,vero66braud,Myriams-Fotos

Wzory tatuaży napisy

Początki powstawania państw to swoisty koniec epoki tatuaży, które kojarzono odtąd już przede wszystkim z wyrzutkami społecznymi czy niewolnikami. Takie znakowanie ludzi ponownie powszechnie kojarzy się pozytywnie dopiero od niedawna, przeżywając swój renesans. Przyczyniły się do tego chociażby światowe gwiazdy muzyki rockowej.

Inspirację do tworzenia tatuaży można czerpać z rocka. Płyty z nieśmiertelnymi tekstami znajdziesz na WP radarOkazji.

Tatuaże napisy to najczęściej wybierane wzory do tatuaży, zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Dobrze dobrany wzór napis z ciekawą czcionką i w odpowiednio dopasowanym miejscu niejednokrotnie jest symbolem siły, najistotniejszych życiowych wydarzeń czy też pamiątką po ważnych dla nas osobach (tatuaże z imionami)
, których być może niestety nie ma już wśród nas.

Obraz
© Pixabay.com | promo-client,StockSnap,AngeloMazzotta,AnnieSpratt,Nikasucha