Wzory tatuaży na stopę

Wzory tatuaży na stopę
Źródło zdjęć: © Reuters
Agnieszka Krasa

22.02.2018 10:19, aktual.: 19.10.2018 13:31

Wzory tatuaży na stopę są zaskakujące, oryginalne i supermodne. Jeśli planujesz tego typu ozdobę na swoim ciele, dowiedz się czegoś więcej na temat wzorów tatuaży na stopę i nie popełnij błędu na całe życie – polecamy lekturę.

Tatuaży na stopie - dlaczego warto?

Skóra na stopach bardzo dużo pracuje przez całe życie człowieka. Wygląd tatuażu w tym miejscu na ciele może się z czasem zmienić, z czym związana jest konieczność jego poprawy. Tatuatorzy wykonują wzory tatuaży na stopę zarówno od jej wierzchniej, jak i od spodniej strony, a także na palcach. U kobiet tego typu ozdoby stóp doskonale zastępują biżuterię i harmonizują z zadbanymi stopami i różnokolorowymi lakierami do paznokci, co szczególnie atrakcyjnie prezentuje się latem w odsłoniętym obuwiu. W przypadku osób, które w codziennej pracy nie mogą pozwolić sobie na szaleństwo w zakresie dress code'u, ukryte pod ubraniem tatuaże mogą mieć mocniejszy wydźwięk, głębsze znaczenie i silniej wyrażać ich osobowość. Wzory tatuaży na stopę są więc doskonałym miejscem na manifestację charakteru czy zainteresowań, w przeciwieństwie chociażby do tatuaży na szyi czy dłoniach, na które rzadko kto może sobie pozwolić.

Obraz
© Facebook.com | Yakuza Tattoo Studio,davidbeckham

Wzory tatuaży na stopie kobiety

Wzory tatuaży na stopę dla kobiet mogą być ciekawe i nieszablonowe, zgodne z aktualnymi trendami bądź symbolizować oddanie rodzinie lub pasji. Te małe dzieła sztuki warto wykonywać w chłodniejsze miesiące w roku, kiedy to męczący upał nie sprzyja zbyt szybkiemu wysychaniu świeżo nawilżonego miejsca i nie trzeba uciekać przed słońcem przez kilka tygodni. Latem nie pozostanie nam już nic innego, jak tylko pochwalić się dobrze zrobionym i wypielęgnowanym wzorem tatuażu na stopie w ślicznych sandałkach.

Aby upewnić się, że tatuaż będzie wyglądał nieskazitelnie, użyj kosmetyków do stóp, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Obraz
© Instagram.com

Najpopularniejszymi damskimi wzorami tatuaży na stopę, które nigdy nie wyjdą z mody, są tatuaże-napisy i tatuaże-inicjały. Zdecydowały się już na nie m.in. takie gwiazdy, jak Zoe Saldana, Jennifer Aniston (imię ukochanego psa), Amanda Seyfried, Dakota Johnson, Ashley Greene, Lea Michele. Spodnią stronę stopy supermodelki Cary Delevingne zdobi napis ”Made in England”. Równie ciekawe i często spotykane są bransoletki (Nicole Richie)
, motyle, kwiaty, gwiazdki, piórka czy czaszki (Kelly Osbourne czy Miley Cyrus)
. Chiński symbol prezentuje natomiast Agnieszka Szulim.

Obraz
© Instagram.com | Imgur

Tatuaż na stopie męski

Wraz ze wzrostem temperatury na zewnątrz odsłaniamy ciało, pokazując coraz większe powierzchnie ciała, coraz częściej ozdabiane tatuażami. Motywy na stopach doskonale harmonizują z większą kompozycją na łydkach lub całych nogach. Są również świetnym rozwiązaniem dla panów, którzy na co dzień mogą nosić jedynie garnitury, a w firmach i na ich stanowiskach widoczne tatuaże nie są dobrze widziane.

Wśród męskich wzorów tatuaży na stopę niepodzielnie królują motywy biomechaniczne, zwierzęce, demoniczne, czaszki, napisy czy inicjały. Ekstremalna wersja zakłada ozdobienie całej stopy, z wierzchu i od spodu z palcami. Tatuaże na stopach nierzadko łączą się w spójną całość z wzorami utrzymanymi w jednakowej stylistyce na łydkach, kolanach i udach. Na początek możesz wybrać jedynie jeden ulubiony motyw.

Obraz
© Facebook.com | Ręka Noga Studio Tatuażu,Studio Tatuazu Frantatao

Tatuaże na stopie z henny

Skóra na stopach jest dosyć cienka i delikatna, średnio ukrwiona. Osoby bardziej wrażliwe z niskim progiem bólu mogą odczuwać duży dyskomfort podczas tatuowania tego miejsca, zwłaszcza na kościach. Najgorzej jest w trakcie cieniowania, same kontury tatuażu są natomiast najmniej bolesne. Odczucia przybierają niekiedy również formę zbliżoną do łaskotania, trzeba wówczas poinformować o tym tatuatora, żeby czasowo przerwał pracę. Jeśli boisz się bólu czy krwawienia podczas wykonywania konkretnego wzoru tatuażu na stopę, wypróbuj w tym miejscu zmywalny tatuaż z henny. Przekonasz się wówczas, czy jesteś pewny miejsca i planowanego motywu i unikniesz nieprzyjemnych odczuć bólowych, być może dodatkowo związanych w przyszłości z koniecznością laserowego usunięcia tatuażu. Tatuaże z henny na stopy można wykonać samemu dzięki specjalnemu szablonowi bądź oddać się w ręce specjalistki z salonu artystycznego.

Obraz
© Facebook.com | Inkala - henna tattoo,Tatuaże Henna tattoo Szczecin
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także