Trwa ładowanie...

Życzenia świąteczne religijne

Zastanawiasz się, jakie życzenia świąteczne wysłać bliskim? Nie każdy doceni śmieszne życzenia na Boże Narodzenie czy bożonarodzeniowe życzenia-wierszyki. Tym, dla których ważne są tradycja i symbolika religii chrześcijańskiej, do gustu przypadną religijne życzenia świąteczne.

Życzenia świąteczne religijneŹródło: iStock.com
d4c8a1h
d4c8a1h

Boże Narodzenie – tradycja

Święta Bożego Narodzenia w Polsce ściśle związane są tradycją i zaliczają się do okresu, w którym uwidacznia się wiele pięknych obyczajów. Do takich z pewnością zaliczyć można kolację wigilijną, podczas której stół, na którym, jemy pokryty zostaje białym obrusem, a pod nim pozostawione zostaje sianko jako symbol narodzin Jezusa w stajence.

Oprócz tego nie można zapominać o liczbie gości, która według wierzeń powinna być parzysta plus jeden talerz dla niespodziewanego gościa/nieobecnych/zmarłych/Dzieciątka. Zanim jednak zaczniemy jeść, tradycja nakazuje podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, aby kolejny rok był dla nas pomyślny.

Życzenia świąteczne religijne – przykłady

Boże Narodzenie to czas, w którym składamy sobie mnóstwo życzeń. Kierujemy je zarówno do najbliższych członków rodziny, przyjaciół, jak i dalszych znajomych, współpracowników czy szefostwa. W porównaniu do dawnych czasów zmieniła się wyłącznie ich forma. Obecnie częściej wysyłamy życzenia za pośrednictwem SMS-ów, maili oraz mediów społecznościowych: Facebooka czy Twittera.

Co więcej, religijne życzenia świąteczne przypadną do gustu tym, dla których warstwa wiary i tradycji katolickiej jest bliska. Jeśli chcemy wysłać tego typu życzenia, warto wcześniej zainspirować się przykładami:

d4c8a1h

''W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2019 Rok.''

''W Wigilię Narodzenia Gwiazda Pokoju niech nam drogę wskaże. Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń. Niechaj Aniołki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z darami swymi, staną cicho za Twoim progiem, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie...''

''Wiary, co góry przenosi,
nadziei, która nie gaśnie,
miłości w każdej ilości
Bożej Dzieciny życzy...''

d4c8a1h

''Śnieg okrył ziemię puszystą bielą, wokół się wszyscy ludzie weselą. Spłynęła z niebios dla nas nowina – Najświętsza Panna powiła Syna. I my Dzieciątku dziś hołd oddajmy polską kolędę Mu zaśpiewajmy. Niech śpiew przy żłobku i w dzień i w nocy mocą, radością serca jednoczy.''

"Mizerna cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały, oto leżący przed nami śpiący w promieniach - Jezus mały. Błogosławieństwa Bożego w każdym dniu Nowego Roku."

"Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku,
aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość."

"Aby Nowonarodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, ci już martwe;
niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.
Radosnych Świąt w gronie rodzinnym."

d4c8a1h

"Dzisiaj narodził się Zbawiciel, Waszego świata Odkupiciel,
Więc niech będzie koniec złemu I oddajmy hołd nasz Jemu,
Dużo radości w dniach Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku."

"Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia."

"Z okazji Świąt te życzenia złożę: niech błogosławieństwo będzie z Tobą Boże, niech Bóg nowe łaski zsyła Ci codziennie, o to ja Go proszę w modlitwie niezmiennie."

d4c8a1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c8a1h