GwiazdyBądź przy mnie blisko!

Bądź przy mnie blisko!

21.05.2015 10:32, aktual.: 14.09.2017 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydarzenie "Bądź przy mnie blisko", czyli prawie godzina ciągłego wzruszenia przy słowach Haliny Poświatowskiej w wykonaniu Gośki Bańki. To będzie specjalne wydanie "Właśnie kocham. Poświatowska", czyli autorskiego spektaklu Gośki na wokal, fortepian i niezwykłej urody aktorstwo

Wydarzenie "Bądź przy mnie blisko", czyli prawie godzina ciągłego wzruszenia przy słowach Haliny Poświatowskiej w wykonaniu Gośki Bańki. To będzie specjalne wydanie "Właśnie kocham. Poświatowska", czyli autorskiego spektaklu Gośki na wokal, fortepian i niezwykłej urody aktorstwo.

Poezja kojarzy się z czymś w dzisiejszym odbiorze raczej niszowym. Ale tym razem chcemy pokazać jak bardzo potrafi być aktualna i żywa - w wykonaniu Gośki staje się czytelna, nowoczesna, bardzo zmysłowa i na pewno przemawia nie tylko do kobiet. Gośka zredagowała twórczość poetki i złożyła w konkretną narrację. Od zalotów, przez miłość, do złości i pogodzenia ze śmiercią. Czyli we wszystko, co nas żywo obchodzi.

Jest kilka takich piosenek, które wpadają w ucho i chce ich się potem ciągle słuchać - "Nie jestem sama", "Nastroiłam moje wnętrzności", "W jadowitym brzęku", wszystkie przejmują nie tylko tekstem ale też napisaną przez Gośkę muzyką, graną w trakcie spektaklu na fortepianie Yamaha.

Klimatu dopełnia niezwykły ogród w centrum Warszawy, czyli podwórko kawiarni Love Story by Risk, w którym poukrywane będą Poświatowskiej wiersze i lustra, które w jej poezji grały często ważną rolę. Do tego przy zapachu świeżych kwiatów będzie się można napić poświatowskiego nektaru o wdzięcznej nazwie "Lubię czerwień !", "Len nieba" czy "Kosmiczny niedosyt". Nie będzie więc zmysłu, którego się nie poruszy .

Związek Gośki Bańki z Riskiem w przypadku tego spektaklu nie jest jednak tylko geograficzny - czyli wynikający z miejsca, w którym poezja zostanie wyśpiewana. Ale też z dłuższej współpracy - do spektaklu "Właśnie kocham. Poświatowska" powstały dwie niezwykłe suknie z charakterystycznej dla marki dzianiny, która nie jest typowa dla projektów haute couture, ale na pewno jest typowa dla Riska. Suknia czarna stworzona była specjalnie na przedstawienie w Teatrze Polonia. Suknia niebieska premierę swoją będzie miała na spektaklu 24 -ego o godz. 18:00 w Risku. Przy okazji całego projektu powstała również niezwykła sesja zdjęciowa, zrealizowana przez Celestynę Król, która oddaje ducha Poświatowskiej, poezję i niezwykłą urodę Gośki Bańki.

Premiera spektaklu "Właśnie kocham. Poświatowska" odbyła się w teatrze Polonia, u Krystyny Jandy. Było mnóstwo kwiatów i długie owacje na stojąco. Kolejna odsłona będzie w Risku ♥

Bilety: 20 zł do kupienia na miejscu Risk, Szpitalna 6, Warszawa lub rezerwacje: ask@riskmadeinwarsaw.com

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)