Trwa ładowanie...
05-03-2008 09:17

Chcę ćwiczyć. Tylko co?

Kluby fitness kuszą nas bogatą ofertą zajęć ruchowych. Aerobik, ABT, pilates, body form a może joga? Możliwości jest mnóstwo, a odpowiedni wybór może zaprocentować.

Chcę ćwiczyć. Tylko co?
dslwtu3
dslwtu3

Kluby fitness kuszą nas bogatą ofertą zajęć ruchowych. Możliwości jest mnóstwo, a odpowiedni wybór może zaprocentować. Aerobik to okazja nie tylko do tego, by zrzucić kilka zbędnych kilogramów i wymodelować sylwetkę, ale także, by przeciwdziałać wielu schorzeniom. Są jeszcze inne korzyści – można się „wyżyć” po stresującym dniu pracy i poznać nowych ludzi. Ruch to zdrowie, w zdrowym ciele zdrowy duch… O zbawiennym wpływie aktywności fizycznej na kondycję wiedziały już nasze prababki. Tylko nie miały one tylu możliwości, co my!

ABT
ABT czyli abdominal, buttocks, thighs – brzuszny (brzuch), pośladki, uda. To ćwiczenia ujędrniające i wzmacniające trzy konkretne grupy mięśniowe. Zajęcia są bardzo intensywne, lekcja polega zwykle na pracy nad jedną z trzech partii ciała, Z tego względu ABT nie poleca się osobom początkującym, które powinny zacząć od treningu całościowego.

Body and strech
To zajęcia, które zwykle przeprowadza się na różnych stopniach zaawansowania. W ich ramach wykonuje się ćwiczenia rozciągające, wzmacniające i kształtujące mięśnie. Często również wprowadza się elementy jogi. Na tych lekcjach pracuje się nad wszystkimi grupami mięśni i uaktywnia wewnętrzne partie mięśniowe. Body and strech to intensywny streching działający rozluźniająco. Ma znakomity wpływ na układ ruchu, zwłaszcza na stawy.

dslwtu3

Body and mind joga
To lekcje, na których łączy się elementy jogi i fizjoterapi. Zajęcia te oczyszczają i relaksują umysł oraz rozciągają i wzmacniają ciało. Ich uczestnicy nie muszą mieć super kondycji, dlatego ćwiczenia te mogą wykonywać osoby w każdym wieku. Podczas zajęć body and joga pracuje się nad siłą mięśni i elastycznością ciała oraz uspokaja się umysł.

Body shape/ body sculpt
Body shape/body sculpt to przede wszystkim rzeźbienie sylwetki i spalanie tłuszczu. To dynamiczne zajęcia, podczas których ćwiczy się na stepie i macie, z ciężarkami i/lub taśmami. Body shape/body scuplt to ćwiczenia wzmacniające duże grupy mięśniowe, służące także poprawie ogólnej sprawności.

Body form
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie i poprawiające wydolność oddechową, jak również ogólną kondycję organizmu. Podobnie jak body shape/body sculpt, podczas lekcji body form ćwiczy się z ciężarkami. Wykorzystuje się także pasy wyszczuplające. Body form kładzie trochę większy nacisk na pracę nad mięśniami brzucha i talii.

Body toning
To łatwe ćwiczenia rozciągające, rodzaj strechingu dla początkujących, wykonywanego w umiarkowanym tempie przy, zwykle spokojnej, muzyce. Body toning kształtuje sylwetkę, ma pozytywne działanie na funkcjonowanie stawów.

dslwtu3

Low aerobic
To rzecz idealna zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Ćwiczenia odbywają się w rytm muzyki o umiarkowanym tempie. Instruktor uczy prostych układów choreograficznych, które służą spalaniu tkanki tłuszczowej.

Low impact
Zajęcia dla początkujących, ćwiczenia ogólnorozwojowe. Aerobik przeprowadzany w miarowym, niezbyt szybkim tempie.

dslwtu3

Fat burning
W dosłownym tłumaczeniu – spalanie tłuszczu (tkanki tłuszczowej). Ćwiczenia wspomagające odchudzanie – energia potrzebna do ich wykonania jest uzyskana właśnie za spalonej tkanki tłuszczowej.

Fit ball/Body ball
Ćwiczenia wykonywane na piłce o średnicy 55-75cm, wzmacniające mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę – brzucha, grzbietu i kręgosłupa. Fit ball/body ball jest szczególnie wskazana dla osób, które marzą o pozbyciu się wałeczków tłuszczu z pleców i brzucha oraz o zgrabniejszej talii.

Pilates
To zajęcia nastawione na pracę nad mięśniami pleców, brzucha i miednicy. Ćwiczenia działają rozciągająco i wzmacniająco. Podczas zajęć pilates wykonuje się również ćwiczenia oddechowe. Polecane szczególnie osobom zestresowanym, borykających się z problemem napięcia mięśniowego. Pilates pomaga na bóle stawów i kręgosłupa. Poprawia gibkość i sprężystość ciała.

Step
Step to zajęcia choreograficzne, prowadzone na różnych stopniach zaawansowania. Ćwiczenia, układy prostych kroków, których opanowanie wpływa pozytywnie na pamięć ruchową i koordynację, wykonuje się na podeście. Step to coś dla tych, którym szczególnie zależy na wzmocnieniu mięsni nóg (ud i łydek) oraz pośladków. Stymuluje układ krążenia. Step w wersji dla początkujących i średniozaawansowanych nosi zwykle nazwę basic step.

dslwtu3

TBC
TBC to skrót od nazwy total body condition. TBC to zajęcia dla osób, którym zależy na poprawieniu swojej kondycji. Ćwiczenia, prosta choreografia, wzmacniają i ujędrniają wszystkie grupy mięśniowe, a ponadto mają pozytywny wpływ na układ oddechowy i układ krążenia. To połączenie treningu wytrzymałościowego i siłowego.

Programy autorskie
Coraz więcej klubów fitness wprowadza do grafików zajęć programy autorskie, np. ćwiczenia dla kobiet w ciąży, dla małżeństw, dla mam z dziećmi. Jest to niesamowite udogodnienie. Tak naprawdę w dobrym klubie każdy może znaleźć coś dla siebie.

dslwtu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dslwtu3