Ciekawe życzenia świąteczne

Ciekawe życzenia świąteczne
Źródło zdjęć: © iStock.com | macniak

21.12.2018 15:20, aktual.: 22.12.2018 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inspiracji do ciekawych życzeń świątecznych jest pełno. Nawet jeśli zabraknie nam kreatywności, to wspomóc się możemy treścią kolęd i pastorałek, zimowych piosenek czy wierszy. Niebanalną opcją jest też wykonanie własnych filmików, dedykowanych rodzinie i przyjaciołom. Sprawdź, jakie propozycje dla was przygotowaliśmy w tym roku.

Życzenia świąteczne nawiązujące do Biblii

Życzenia nawiązujące do Biblii będą szczególnie mile widziane przez osoby religijne. Można tutaj wykorzystać cytaty z Ewangelii św. Jana:

  • Przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności.
  • Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Życzenia świąteczne z fragmentami kolęd

Trudno znaleźć piękniejsze słowa, które odnoszą się do Bożego Narodzenia niż kolędy. Ich fragmenty mogą stanowić wyjątkowe życzenia świąteczne, które zapisać można zarówno na kartce, jak i w SMS-ie czy wiadomości na Facebooku.

  • „Wśród nocnej ciszy” Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi: Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi! Czym prędzej się wybierajcie, Do Betlejem pospieszajcie Przywitać Pana, przywitać Pana.
  • „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły” Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły, Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły! Radość ludzi wszędy płynie, Anioł budzi przy dolinie Pasterzy, co paśli pod borem woły!
  • „Dzisiaj w Betlejem” Chrystus się rodzi, Nas oswobodzi, Anieli grają, Króle witają Pasterze śpiewają, Bydlęta klękają, Cuda, cuda ogłaszają.
  • „Mizerna cicha, stajenka licha” Mizerna, cicha, stajenka licha, Pełna niebieskiej chwały, Oto leżący, przed nami śpiący W promieniach Jezus mały.
  • „Cicha noc” Cicha noc, święta noc, jakiż w tobie dzisiaj cud, w Betlejem Dziecina święta wznosi w górę swe rączęta błogosławi lud.

Życzenia świąteczne na bazie poezji i piosenek

Szukając ciekawych życzeń, zainspirować się też można poezją oraz tekstami piosenek naszych rodzimych twórców. Z pomocą przychodzą nam:

  • Krzysztof Kamil Baczyński w wierszu „Aniołowie biali”: Aniołowie, aniołowie biali, na coście to tak u żłobka czekali, pocoście tak skrzydełkami trzepocąc płatki śniegu rozsypali czarną nocą?
  • William Szekspir w „Sonecie LII” (tłum. Jana Kasprowicza): Święta dlatego w takiej u nas cenie, Że są nieliczne w różnych dni bezliku, Jak te kosztowne, najgrubsze kamienie, Z rzadka dzielące perły w naszyjniku.
  • Krzysztof Dzikowski w piosence „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar: Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Niebo ziemi, niebu ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia, Drzewa ptakom, ptaki drzewom, Tchnienie wiatru płatkom śniegu.

Ciekawe świąteczne życzenia z obrazem

Świąteczne życzenia rzadziej wysyłamy pocztą. Dzisiejszym odpowiednikiem zimowych kartek są SMS-y, maile czy wiadomości na Facebooku. Szczególnie te dwie ostatnie formy pozwalają nie tylko na przesłanie wybranego tekstu, ale także na dobranie ciekawej oprawy graficznej. Życzenia bożonarodzeniowe mogą być umieszczone na zaprojektowanym przez siebie szablonie.

W innym wariancie treść nie musi być pisana. Można przekazać ją w formie zabawnego filmu ze swoim udziałem czy GIF-a, pasującego do świątecznych okoliczności. Co bardziej utalentowani mogą pochwalić się swoimi możliwościami wokalnymi, plastycznymi czy aktorskimi.

Bliskich zaskoczyć może też śmieszny skecz, nawiązujący do spotkania przy wigilijnym stole czy parodia znanego filmu lub teledysku o tematyce świątecznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także