UrodaCo to jest kok hiszpański?

Co to jest kok hiszpański?

Co to jest kok hiszpański?
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Edyta Maciejczak
30.07.2017 18:53, aktualizacja: 31.07.2017 07:44

Jeśli chcesz być kwintesencją kobiecości i szyku, koniecznie musisz spróbować fryzury, jaką jest kok hiszpański. To jedne z modniejszych upięć ostatnich sezonów. Nie tylko eleganckie, ale również praktyczne i wygodne. Fryzura idealna na wieczorne wyjścia.

Czym charakteryzuje się kok hiszpański?

Kok hiszpański to niskie upięcie włosów tuż nad karkiem. Często panie decydują się na niesymetryczne koki, umieszczone z jednej strony głowy. Istotną cechą koka hiszpańskiego są idealnie wygładzone włosy o błyszczącej strukturze. Kok hiszpański najlepiej prezentuje się na gęstych, długich, ciemnych włosach, które delikatnie falują. Wyjątkowy charakter koka hiszpańskiego podkreśli ozdobna klamra lub kwiat we włosach. Fryzura jest wtedy bardzo kobieca i szykowna.

Dla kogo kok hiszpański będzie odpowiedni?

Kok hiszpański to uczesanie pasujące do wielu sytuacji. Przygotowany w pospiechu luźny kok hiszpański będzie ciekawą fryzurą na co dzień. Natomiast jeśli poświęcimy trochę więcej czasu na jego przygotowanie, to otrzymamy elegancką fryzurę na oficjalne spotkania. Aby dodać jej szyku, można wpiąć we włosy stosowną ozdobę – szykowne wsuwki, szpilki do koków, opaski na włosy, grzebienie lub łańcuszki do upięć.

Kok hiszpański nie będzie dobrą fryzurą dla osób z bardzo okrągłą twarzą i wysokim czołem, ponieważ fryzura ta wymaga związania wszystkich włosów z tyłu. Nie oznacza to jednak, że takie kobiety nie mogą nosić koka hiszpańskiego. Wystarczy wypuścić kilka pasemek i delikatnie je zakręcić. Można także wykonać upięcie z boku. Pozwoli to ukryć mankamenty okrągłej twarzy. Choć kok hiszpański lepiej prezentuje się na ciemnych włosach, z powodzeniem mogą go nosić także blondynki. Ważne jest, aby włosy były zdrowe, lśniące i proste.

Aby osiągnąć ten efekt, wystarczy wyprostować pofalowane włosy i nałożyć na nie kilka kropli odżywczego olejku, który sprawi, że będą pięknie błyszczeć. Wybierając odpowiedni strój do koka hiszpańskiego, warto wziąć pod uwagę, że fryzura uwydatnia szyję i ramiona.

Kok hiszpański jest niskim uczesaniem, które chętnie wybierają panny młode. Uważany jest za idealną fryzurę ślubną, ponieważ jest eleganckim i klasycznym upięciem. Ponadto można nadać mu romantyczny charakter, wpinając we włosy efektowną ozdobę lub kwiat. Panny młode decydują się również na kok hiszpański wykonany z plecionych warkoczy, loków lub splotów, które dodają uroku młodej damie.

Propozycje koków hiszpańskich

Poniżej przedstawiamy najciekawsze stylizacje z kokiem hiszpańskim:

  • Niski kok hiszpański – czarująco wyglądają włosy, które sprawiają wrażenie, jakby były zakręcone wokół własnej osi. Szyku dodają efektowne ozdoby wpięte we włosy.
  • Kok hiszpański w połączeniu z warkoczem – to przykład bardzo eleganckiej fryzury, której nie może powstydzić się żadna panna młoda. Starannie zapleciony warkocz wzdłuż głowy idealnie komponuje się z gładkim kokiem hiszpańskim.
  • Kok hiszpański z warkocza – kok został wykonany z zaplecionego wcześniej warkocza. Został starannie umocowany za pomocą wsuwek tuż nad karkiem.
  • Kok hiszpański z luźno upiętych włosów – kok powstał z luźno zebranych i upiętych kosmyków włosów. To bardzo romantyczna i zmysłowa fryzura.

Jak samodzielne zrobić kok hiszpański?

Wykonanie koka hiszpańskiego nie wymaga specjalnych umiejętności. Można skorzystać z dwóch sposobów: z wykorzystaniem wypełniacza do koków lub bez. Wypełniacz może być lepszym rozwiązaniem w przypadku cienkich i delikatnych włosów. Wystarczy zebrać włosy, przeciągnąć przez środek wypełniacza i ułożyć włosy tak, aby zakryły całą jego powierzchnię. Panie o grubych i gęstych włosach mogą obyć się bez tego gadżetu. Wystarczy związać włosy w kucyk i skręcić wokół własnej osi. Całość przypinamy wsuwkami lub spinkami.

Kok hiszpański wykonany przy użyciu wypełniacza

Kok hiszpański wykonany samodzielnie bez użycia wypełniacza

Obraz
© iStock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także