Trwa ładowanie...

Najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy

Okrągła twarz to cecha, która jest charakterystyczna nie tylko dla osób z nadwagą. Tym typem urody mogą się także odznaczać szczupłe osoby. Okrągła buzia to nie problem – wystarczy odpowiednio dobrana fryzura, a mankament może zamienić się w atut.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Najlepsze fryzury dla okrągłej twarzyŹródło: iStock.com
d1sxm2m
d1sxm2m

Jak dobrać fryzurę dla okrągłej twarzy?

Kobiety noszące długie włosy przy okrągłej twarzy powinny unikać cieniowania przy linii policzków i brody. Lepszym rozwiązaniem będą delikatne fale subtelnie zachodzące na twarz. Fryzura optycznie zakryje krągłości. Panie z włosami do ramion powinny zadbać o fryzurę nadającą objętości włosom. Dobrym sposobem jest przedziałek na boku lub wycięta grzywka, która opada na jedną stronę. Zdecydowanie odradzana jest prosta grzywka.

Najtrudniej jest przy doborze fryzury dla okrągłej twarzy z krótkimi włosami. Krótkie cięcie samo w sobie eksponuje twarz, dlatego może podkreślić zaokrągloną buzię i pełne policzki. W tym przypadku najważniejsze jest podniesienie włosów ku górze. Sprawi to optyczne wyciągnięcie twarzy. Innym trikiem jest asymetryczne ułożenie włosów na jednej ze stron.

Podsumowując, kobiety z okrągłymi twarzami powinny unikać loków i fryzur, które zwiększają objętość przy linii szczęki i policzkach. Należałoby zrezygnować także z wyraźnych i surowych cięć, a zadbać o podniesienie włosów u nasady.

d1sxm2m

Propozycje fryzur dla okrągłej twarzy

Dobrymi fryzurami dla okrągłej twarzy będą takie, które optycznie ją wyszczuplą. Zalecane są przede wszystkim wysokie upięcia zwiększające objętość na czubku głowy. Jeśli koniecznie chcemy grzywkę, to najlepsza będzie asymetryczna, opadająca na jedną stronę. Poniżej znajdziesz kilka propozycji najlepszych fryzur dla okrągłej twarzy:

  • Długi bob – to jedna z najodpowiedniejszych fryzur dla kobiet z okrągłą twarzą. Jego długość powinna sięgać co najmniej do linii obojczyków. Ponadto można go stylizować na kilka sposobów – podkręcać na szczotce, potraktować prostownicą lub stworzyć niedbałe fale.
  • Fryzura pixie – to krótkie wycieniowane włosy z asymetrycznym przedziałkiem. Postrzępione włosy zachodzące na twarz optycznie ją wyszczuplą.
d1sxm2m

Irokez na dłuższych włosach

Irokez na krótszych włosach

  • Cieniowane fryzury – niezależnie od długości włosów, cieniowanie zwiększy ich objętość, a dodatkowe poszarpane kosmyki okalające twarz tylko wyszczuplą okrągłą buzię.
  • Włosy zaczesane do góry – to jedno z najlepszych rozwiązań dla krótkich fryzur. Podniesiona grzywka optycznie wydłuży twarz.
  • Kucyk z wypuszczonymi pasmami po bokach – wystarczy zawiązać wysoki kucyk, poluzować włosy na czubku głowy oraz wypuścić delikatne kosmyki po bokach głowy.
  • Długie włosy – polecane są tylko pofalowane lub potargane palcami włosy. Zdecydowanie nie mogą być przylegające i gładkie. Panie z długimi włosami powinny dążyć do zyskania objętości głównie przy linii podbródka.
  • Pasemka – dają efekt wyszczuplający zwłaszcza u blondynek. By osiągnąć jak najlepszy rezultat, jaśniejsze pasma powinny być na wierzchu, a ciemniejsze pod spodem.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1sxm2m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sxm2m