GwiazdyDlaczego kobiety zdradzają ?

Dlaczego kobiety zdradzają ?

Dlaczego kobiety zdradzają ?
Źródło zdjęć: © sxc.hu

13.10.2008 16:03, aktual.: 02.10.2018 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według statystyk zdradza co czwarta kobieta. Co właściwie sprawia że tak duży procent nie dotrzymuje wierności partnerowi?

Powodów jest wiele.

Według profesora Zbigniewa Lwa Starowicza: - Według socjobiologów motywem zdrady kobiet jest chęć uzyskania najlepszych genów dla potomstwa, dlatego wiążą się z kochankiem np. bardziej atrakcyjnym fizycznie od męża, z wyższym statusem społecznym, zamożnym. Ale jest to jedna z kilku teorii przyczyn zdrad i nie ma charakteru uniwersalnego.

Jacy mężczyźni są zdradzani?

Internautka Ewa twierdzi: - Najłatwiej zdradza się mężczyzn ufnych i oddanych. Oni nigdy niczego nie podejrzewają i nawet jeśli ktoś takiemu mężczyźnie o wszystkim doniesie albo pokaże zdjęcia ze schadzki, ten i tak w to nie uwierzy.(...) Najczęściej dzieje się tak w związkach, w których facet ma jakiś kompleks i uważa, że trafiła mu się świetna babka, na którą nie zasłużył. Tak gość będzie robił wszystko, żeby ona go nie opuściła, będzie się także godził na kochanków.

Powód: Z samotności

Jesteśmy coraz bardziej zapracowani, często spędzamy w pracy większą część dnia i w konsekwencji nie mamy dla siebie czasu. Nie rozmawiamy ze sobą i z czasem może okazać się ze nie mamy ze sobą już nic wspólnego. Wtedy bardzo możliwe jest (dotyczy to obu stron), że prędzej czy później dojdzie do zdrady.

Rozczarowanie dotychczasowym partnerem

Wielu mężczyzn z czasem przestaje o siebie dbać. Nie przywiązują wagi do tego jak wyglądają. Paradują ciągle w tym samym podkoszulku. Niektórzy zapominają nawet o podstawowej higienie osobistej. Jednak niech się nie dziwią gdy ich partnerka zostawi ich dla atrakcyjniejszego, zadbanego kochanka.

Z zaniedbania

Jest to najczęstsza przyczyna kobiecej niewierności. Jeśli kobieta czuje, że jej partner nie dba o nią i jej nie zauważa. Częściej za to podkreśla walory innych kobiet. Czuje się nieatrakcyjna i nieważna. Jeśli spotka mężczyznę, który dostrzeże w niej interesującą kobietę to zdrada staje się bardzo prawdopodobna.

- Kiedy pierwszy raz zdecydowałam, że muszę mieć innego faceta, sama się tej myśli przestraszyłam - mówi Agata. - Miałam już jednak powyżej uszu mojego starego, który ciągle był z czegoś niezadowolony. Kiedy się poznaliśmy, wydawało nam się, że to miłość od pierwszego wejrzenia i że będzie tak już zawsze.

Teraz on się zmienił, stał się agresywny, nudny, przestał myć zęby. Jemu również się nudzi i jestem pewna, że gdyby tylko coś mu się trafiło, nie miałby żadnych oporów przed zdradzeniem mnie. Tyle, że to ja byłam pierwsza. Nie szukałam daleko, mam kolegę w pracy, bardzo fajny facet. (...) Jakoś tak umówiliśmy się na kawę, raz i drugi, potem on chciał mi pokazać pamiątki, które przywiózł z Brazylii czy skądś, no i poszłam do niego do domu.

Z ciekawości

Część kobiet, które wcześnie wyszły za mąż, po pewnym czasie zadaje sobie pytanie: "Jak by to było z innym". A uzyskanie odpowiedzi może być bardzo silną pokusą.

Z zemsty

Często jest to reakcja na niewierność partnera. Akt zdrady jest rodzajem odwetu. ("No, teraz jesteśmy kwita"). Poczucie, że partner również cierpi, powoduje ukojenie własnego bólu. Jednak może to okazać się początkiem końca związku.

Również chorobliwa zazdrość, traktowanie drugiej osoby jak własność, bezpodstawne oskarżenia o niewierność często są powodem poważnych kryzysów, których konsekwencją są romanse i ''skoki w bok''. Dzieje się tak zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także