Trwa ładowanie...
d3rm6sx

Duże pośladki gwarancją zdrowia!

Szerokie biodra i krągłe pośladki to obecnie najbardziej pożądana kobieca figura. I chociaż jest to raczej zdanie mężczyzn, a nie płci pięknej, duża pupa ma swoje zalety. Zwłaszcza te zdrowotne. A wszystko to kwestia rozłożenia tkanki tłuszczowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duże pośladki gwarancją zdrowia!
(123RF.COM)
d3rm6sx

Magazyn "Cell Metabolism" dowodzi, że kobiety o figurze w kształcie gruszki są mniej podatne na wystąpienie zawału serca, cukrzycy i chorób układu krążenia. Na jakiej zasadzie to działa? Odkładanie się tkanki tłuszczowej w dolnej części ciała powoduje zablokowanie komórek tłuszczu przed ich podróżowaniem po układzie krwionośnym. Tym samym trzyma je z daleka od naczyń krwionośnych w okolicach serca i płuc, które mogą zostać przez tłuszcz zapchane.

Wyniki badań na temat odnoszą się zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, ale najwyraźniej zależność między dużą pupą, a zdrowiem widać u kobiet przed menopauzą.

Dr Norbert Stefan, dietetyk z Uniwersytetu w Tubingen w Niemczech mówi, że dla osób o normalnej wadze lepsza jest figura w kształcie gruszki niż jabłka. – Zapewnia to bezpieczne dla organizmu magazynowanie tłuszczu – wyjaśnia lekarz w rozmowie z mediami.

d3rm6sx

Możemy spać spokojnie. Jak widać brak figury modelki może i nie zapewni nam okładek modowych magazynów, ale przynajmniej zagwarantuje nam zdrowie.

Zobacz też: "Spięte pośladki na scenie. To magiczny trik, który pozwala wyciągnąć wysokie dźwięki!"

d3rm6sx

Podziel się opinią

Share
d3rm6sx
d3rm6sx