Trwa ładowanie...
d1k9um7

Herbata dla zdrowia i urody kobiet

Z badań opublikowanych w prestiżowym „American Journal of Clinical Nutrition” wynika, że dla kobiet najbardziej korzystne jest picie herbaty. Przynajmniej wtedy, gdy chciałyby stracić na wadze, poprawić koncentrację, a nawet nastrój. A o tym marzy przecież większość z nas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Herbata dla zdrowia i urody kobiet
(123RF.COM)
d1k9um7

- Herbata to najstarsza używka na świecie, a jej walory zdrowotne są nie od przecenienia – przyznaje Julie Upton, dietetyk z Academy of Nutrition and Dietetics (Akademii Żywienia i Dietetyki) w USA. Specjalistka doradza, żeby pić od 3 do 5 filiżanek dziennie. Dlaczego warto?

Pomaga schudnąć

Ludzie, którzy regularnie piją zieloną herbatę, mają niższe BMI (wskaźnik masy ciała). Polifenole znajdujące się w niej przyspieszają metabolizm i pozwalają spalić więcej kalorii. – Zielona herbata nie jest oczywiście cudownym środkiem, który zapewni szczupłą sylwetkę, jednak na pewno nam pomoże – twierdzi dietetyczka. Przeciętna osoba spali dziennie 100 kalorii więcej, prowadząc taki sam styl życia, jak dotychczas.

d1k9um7

Podnosi produktywność

Potrzebujesz energii? Wybierz mieszankę czarnej i zielonej herbaty. Okazuje się, że wypicie dwóch lub trzech filiżanek w przeciągu 90 minut sprawia, że stajemy się bardziej skupieni, mniej senni i po prostu bardziej produktywni. – Prawdopodobnie substancje zawarte w herbacie pobudzają produkcję fal alfa w mózgu. Dzięki temu czujemy się pobudzeni, ale nie nadmiernie rozdrażnieni – tłumaczy Julie Upton.

Poprawia nastrój

Zapewne masz listę rzeczy, które doskonale poprawiają ci humor: pyszne ciastko, dobre wyniki w pracy, świetna książka. Herbata pewnie do nich nie należy. A powinna! Okazuje się, że zawarta w niej teina podnosi produkcję neuroprzekaźników dopaminy i serotoniny, które odpowiadają za dobry nastrój. – Dlatego picie herbaty powinno być naszym codziennym, zdrowym i przyjemnym rytuałem – radzi Upton.

Poprawia stan kości

Jeżeli chodzi o walkę z osteoporozą, zielona herbata jest naszym sprzymierzeńcem prawie w takim samym stopniu jak mleko. – Zawarte w niej polifenole zwiększają produkcję komórek budujących kości u ludzi w każdym wieku. Tymczasem flawonoidy spowalniają zanik tkanki kostnej u kobiet po menopauzie – tłumaczy Upton.

d1k9um7

Jest zdrowa dla serca

Choroby serca są pierwszym zabójcą na świecie. Naukowcy zgadzają się, że problemy z układem krążenia często pojawiają się w efekcie niezdrowej diety. Okazuje się, że czarna herbata może w pewnym stopniu niwelować szkodliwy wpływ tłustych frytek, kotletów schabowych i hamburgerów.

Zielony koktajl, który spali tłuszcz z brzucha

Get the look

d1k9um7

Podziel się opinią

Share

d1k9um7

d1k9um7