UrodaMakijaż Evy Mendez

Makijaż Evy Mendez

Makijaż Evy Mendez
Źródło zdjęć: © AP
04.06.2007 09:10, aktualizacja: 31.05.2010 17:46

Piękna kobieta, na której twarzy delikatnie widać upływ czasu. Cały czas jednak jest szalenie kobieca i dzięki odpowiedniej stylizacji -atrakcyjna. Swoim wizerunkiem promuje bardzo naturalny look, raczej skupiający się na eksponowaniu największych walorów niż na intensywnej kolorystyce.

Piękna kobieta, na której twarzy delikatnie widać upływ czasu. Cały czas jednak jest szalenie kobieca i dzięki odpowiedniej stylizacji -atrakcyjna. Swoim wizerunkiem promuje bardzo naturalny look, raczej skupiający się na eksponowaniu największych walorów niż na intensywnej kolorystyce.

Usta w centrum

Punktem centralnym makijażu Evy Mendes są usta. Mimo że umalowane delikatnym odcieniem różu, stanowią wyraźny akcent.
Jak uzyskano taki efekt? Przede wszystkim najlepiej, aby usta modelki były duże i ładnie wykrojone. Jednak nawet mniejsze usta uda się w ten sposób wyeksponować, stosując kilka makijażowych trików.

Usta pokryte zostały pomadką w odcieniu pudrowego różu. Wcześniej bardzo precyzyjnie obrysowano je konturówką. Górną wargę Evy w związku z delikatną asymetrią ust, delikatnie zmniejszono. Na jej naturalną linię nałożony został podkład (ten, który położono na całej twarzy). Konturówką narysowano linię lekko poniżej naturalnej.

Jeśli nie masz tak wydatnych warg, obrysuj je 1 mm nad naturalnym rysunkiem ust. Kredka do ust jest delikatnie ciemniejsza od pomadki, jednak różnica koloru po wykończeniu makijażu ust jest prawie niewidoczna. W ostatnim kroku na pomadkę nałożono bezbarwny błyszczyk, który uwypuklił i podkreślił kształt ust.

Twarz bez skazy

Na twarzy rozprowadzono matujący podkład. To kosmetyk lekko kryjący i dzięki temu twarz Evy Mendes wygląda naturalnie i subtelnie eksponuje piegi. Jeśli też jesteś posiadaczką cery pokrytej złocistymi piegami, warto, abyś je uwydatniała. Kamuflowanie ich na siłę nie daje zadawalających rezultatów, a wykorzystane jako atut dodadzą twarzy dziewczęcego uroku.

W ofercie firm kosmetycznych sezonowo pojawiają się nawet specjalne kredki do rysowania piegów. Podkład wykończono matującym pudrem sypkim.

Różw delikatnym odcieniu rozprowadzono w centralnej części twarzy okrężnym ruchem. Po nałożeniu kosmetyku zaaplikowano puder sypki na granicy koloru różu. Delikatnie zatarto granice przejść kolorystycznych. Taki zabieg gwarantuje naturalny efekt.

Zalotne oczy

Oczy Evy Mendes zostały podkreślone kredką do oczu w kolorze grafitowym. Na ruchomej części górnej powieki (także na linii narysowanej kredką) rozprowadzono cień w kolorze jasnego brązu, pięknie korespondujący z kolorem włosów.

Na rzęsach rozprowadzono przedłuzająco-podkręcający tusz. Dla wyjątkowego podkręcenia rzęs, przed nałożeniem mascary poleca się także zalotkę. Rzęsy po jej użyciu unoszą się, a spojrzenie dzięki temu staje się zalotne.

Oko aktorki zyskało na wyrazistości dzięki dokładnie wyprofilowanym brwiom. Ich kształt utrwalono bezbarwnym stylizatorem do brwi -to doskonały kosmetyk dla posiadaczek „niesfornych” brwi, których kształt ciężko jest utrzymać. Ma podobne działanie utrwalające jak żel do włosów, a często także działanie odżywiające włoski brwi. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych, jednak bezbarwny wydaje się najbardziej naturalny.

Propozycje kosmetyków do makijażu:

* Podkład: Ester Lauder Ideal Matte - 90 zł, L’Oreal Ideal Balance – 40 zł
*
Puder: Pierre Rene Super Silky Loose Powder – 15zł, Inglot Puder sypki – 15 zł
Pomadka: Golden Rose 2000 Lipstick 112 – 12 zł, Eveline Hydra Colour 309 – 8 zł,
Konturówka: Golden Rose Lipliner 208 – 8 zł, Pierre Rene 01 – 7 zł
Błyszczyk: Nivea Lip Caregloss & Sine Pure Natural 11 zł,
Róż: Isa Dora Mineral blush Powder 30 Iced Candy – 69 zł,
Cień: Bell Planete 309 – 12 zł, L’Oreal Color Appeal Holographic115 – 35 zł
Kredka: Lumene Eyegraphic 3 – 34 zł,
Tusz: Astor Lycra Extend Fiber Extreme – 27 zł, Max Factor 2000 Calorie Curved Brush – 40 zł,
Stylizator do brwi: Essence Lash & brow gel masc – 8 zł, Lumene Eybrow styler

Źródło artykułu:WP Kobieta