Blisko ludziMedytacja – najlepsza droga do orgazmu!

Medytacja – najlepsza droga do orgazmu!

Medytacja – najlepsza droga do orgazmu!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
18.11.2011 15:16

Ta praktyka wywodząca się z dalekiego wschodu zyskuje coraz większą popularność. Znawcy twierdzą, że zaledwie 20 minut medytacji dziennie sprawia, że stajemy się zdrowsi, bardziej zrelaksowani i świadomi swojego ciała. Najnowsze badania pokazują jednak, że być może to nie jedyne jej zalety.

Ta praktyka wywodząca się z dalekiego wschodu zyskuje coraz większą popularność. Znawcy twierdzą, że zaledwie 20 minut medytacji dziennie sprawia, że stajemy się zdrowsi, bardziej zrelaksowani i świadomi swojego ciała. Najnowsze badania pokazują jednak, że być może to nie jedyne jej zalety. Okazuje się, że medytacja może wzbogacić nasze życie seksualne.

Gina Silverstein przeprowadziła badania na Brown University w Stanach Zjednoczonych. W eksperymencie wzięło udział 44 studentów, spośród których 30 to kobiety. Połowa badanych przeszła 12-tygodniowy kurs medytacji, reszta stanowiła grupę kontrolną.

Po zakończeniu kursu pokazywano badanym pokaz slajdów zawierających erotyczne zdjęcia. Następnie proszono uczestników o zaznaczenie w kwestionariuszu, czy są „spokojni”, „podekscytowani” czy „podnieceni”.

Dane ukazują, że kobiety uprawiające medytację szybciej osiągały podniecenie seksualne. – Wyniki badań są interesujące – mówi Silverston. – Stwierdziliśmy na przykład, że panie, które potrzebowały więcej czasu na osiągnięcie podniecenia, były najbardziej krytyczne wobec siebie. Zamiast przeżywać radość ze zbliżenia, analizowały wszystko w głowie. Tymczasem medytacja pozwala się zrelaksować – tłumaczy badaczka. Wyniki opublikowano w Journal of Psychosomatic Medicine.

Być może ciężko ci wyobrazić sobie, że pracując 8 godzin dziennie i zajmując się domem wygospodarowujesz 20 minut na medytację. Znawcy zapewniają jednak, iż naprawdę warto. – Medytacja ma tak dużo zalet dla ciała i duszy, że trudno je wszystkie wymienić – mówi Ivor Murray z organizacji Meditations UK. – a teraz okazuje się jeszcze, że pomaga udoskonalić życie seksualne!

Również wiele sławnych osób docenia uroki medytacji. Wystarczy wymienić chociażby Tinę Turner, Orlando Blooma czy Gisele Bundchen. Madonna uważa wręcz, że medytacja jest przyjemniejsza od seksu!

Tekst: na podst. The Daily Mail/(sr/pho)

POLECAMY: