UrodaModne fryzury komunijne

Modne fryzury komunijne

Modne fryzury komunijne
Źródło zdjęć: © iStock.com
Marlena Kostyńska
23.05.2018 16:38, aktualizacja: 30.06.2018 15:54

Fryzurka komunijna to istotny element wyglądu każdej dziewczynki w dniu jej święta, w końcu stanowi zwieńczenie całości i przyciąga uwagę jako jeden z pierwszych. Delikatne ozdoby, wianek lub odpowiednio ułożone włosy zapewnią dziecku wygodę, pozwolą poczuć się pewnie, a przy tym będą dobrze wyglądać i prezentować się na pamiątkowych fotografiach.

Jakie powinny być fryzury komunijne?

Dziewczynki przystępujące do pierwszej komunii są związane pewnymi podstawowymi zasadami – muszą, nosić się na biało, a przy tym wyglądać elegancko i schludnie, ale nie ekstrawagancko. Dotyczy to również sposobu uczesania włosów, nie warto więc przesadzać. Popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o fryzury na komunię dla dziewczynek to proste upięcia, subtelne loki, warkocze lub koki, a do tego ozdoby w formie wpiętych we włosy kwiatków lub wianków. Pamiętajmy o tym, by włosy wyglądały możliwie naturalnie, a nie sprawiały wrażenie nadmiernie wydumanych. Na jakie uczesania warto więc zdecydować się w tym sezonie? Mamy kilka propozycji.

Ozdoby do włosów i inne niezbędne akcesoria do wykonania pięknej fryzury znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Fryzury komunijne – warkocze

Pierwszym pomysłem jest zaplecenie warkoczy, które skutecznie podkreślą długie włosy. Wybór takiego uczesania otwiera przed nami spore możliwości, w końcu warkocze występują w najróżniejszych formach. Eleganckie fryzury z warkoczem na komunię wyróżniają się tym bardziej, że niezwykle starannie splatane i upinane włosy nie są wyborem codziennym.

Możemy zdecydować się na klasyczny warkocz dobierany i wpiąć w niego drobne ozdoby kwiatowe, ale bardziej niestandardowo zaprezentuje się warkocz upięty asymetrycznie. Niezmiennie popularne są też warkocze francuskie, ale polecamy też cienkie warkoczyki, które możemy wykorzystać do zebrania włosów z tyłu i ich subtelnego podpięcia.

Obraz
© Facebook.com

Fryzury komunijne – loki i rozpuszczone włosy

Najprostsza i najbardziej naturalna fryzura na komunię dla dziewczynki to rozpuszczenie włosów. Jest to uniwersalne rozwiązanie, a przy tym niezwykle efektowne, gdy włosy są długie i bujne. Zapuszczanie włosów do komunii to niemal tradycja w wielu rodzinach, szkoda więc nie zaprezentować takich imponujących włosów przy okazji tak wyjątkowej uroczystości, jaką jest komunia. Jeśli włosy są niesforne lub rozpuszczone włosy to dla naszego dziecka standard, możemy zdecydować się na ich ułożenie. Dobrym rozwiązaniem będą komunijne loki, których opadająca kaskada z pewnością zaprezentuję się przepięknie. Niepokorne pukle możemy spróbować ujarzmić opaską lub spinkami.

Obraz
© Instagram.com

Fryzury komunijne – koki i wianki

Nasza ostatnia propozycja na modne fryzury w sezonie komunijnym to włosy upięte w kok. Jeśli nie chcemy, żeby tego typu fryzura dla dziewczynki wyglądała zbyt poważnie, warto wypuścić z koka pojedyncze kosmyki. Zamiast tej fryzury możemy też zdecydować się na bardziej naturalne, ale mimo wszystko fantazyjne upięcie włosów, a następnie ozdobienie całości kwiatowym wiankiem, białymi wstążkami czy innymi ozdobami, które podkreślą uroczystość okazji.

Obraz
© Pixabay.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także