Trwa ładowanie...

Dobór fryzury na komunię - porady, propozycje

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego rodziców. Największy entuzjazm towarzyszy zapewne wyborowi sukienki i dodatków, dzięki którym dziewczynka może poczuć się wyjątkowo. Ale dopełnieniem tych elementów jest odpowiednia fryzura, która będzie współgrała z sukienką, wiekiem, ale także z charakterem dziecka. Warto dłużej zastanowić się nad uczesaniem tak, aby dobrze oddawało osobowość dziewczynki.

Share
Dobór fryzury na komunię - porady, propozycjeŹródło: iStock.com
d45pqmt

Jaką fryzurę na komunię wybrać?

Fryzura na komunię powinna przede wszystkim pasować do sukienki. Jeśli jest wytworna, to należałoby zachować równowagę i wybrać delikatną fryzurę. I odwrotnie – przy subtelnej sukience sprawdzi się wyrazista stylizacja. Należy pamiętać, że to głównie wydarzenie sakralne, dlatego fryzura powinna być dziewczęca i skromna. Dobrze byłoby wybrać stylizację przed kupieniem wianka, ponieważ nie każdy model będzie odpowiedni dla włosów rozpuszczonych czy upiętych w wymyślnego koka.

Wybierając fryzurę na komunię dla dziewczynki, warto także uwzględnić osobowość dziecka, nie każde dziecko będzie dobrze czuło się w burzy loków, a zwariowane – w eleganckim, stylowym i grzecznym upięciu. Od kilku sezonów na topie są warkocze, koczki, upięcia na jedną stronę, miękkie fale czy półupięcia.

Fryzura na komunię – propozycje

Fryzura na komunię powinna być w miarę naturalna i podkreślać urodę dziewczynki. Idealne upięcie w dużej mierze zależeć będzie od długości włosów. Najłatwiej fryzurę komunijną wykonać na dłuższych pasmach, które można zarówno spiąć, jak i rozpuścić, zapleść w warkocz lub zawinąć w koczek. Poniżej kilka propozycji modnych fryzur na komunię:

  • kwiat z warkoczy francuskich – to tylko z pozoru skomplikowana fryzura. Dziewczynka będzie w niej wyglądać stylowo i oryginalnie. Dla ozdoby można wpiąć we fryzurę kwiat lub spinkę, co pozwala zrezygnować z wianka. Aby wykonać kwiat z warkoczy, należy rozczesać włosy, zwilżyć je wodą, zrobić przedziałek na środku głowy i zapleść dwa warkocze dobierane. Następnie trzeba zwinąć każdy z nich w kształt kwiatka, a włosy, które wychodzą na zewnątrz, rozluźnić, aby przypominały płatki i podpiąć wsuwkami.
  • delikatne fale lub wyraziste loki – delikatnie pofalowane włosy nadadzą delikatności dziecku przystępującemu do komunii. Można z nich też wykonać eleganckie uczesanie. Taka fryzura komunijna sprawdzi się zarówno na długich, jak i na krótkich włosach. W przypadku dłuższych włosów, jest więcej opcji do wyboru. Można je dowolnie upinać wsuwkami czy wplatać w nie kwiaty. Podobnie jest z lokami. Najlepiej sprawdzają się na długich włosach. Część skręconych włosów można upiąć w kucyk ozdobiony białą gumką lub wstążką.
  • efektowny koczek – szczególnie uroczo będzie wyglądać z wiankiem przeznaczonym specjalnie na koka. Można także obwiązać go białą wstążką lub wpiąć kwiaty. Jest dość prostą do wykonania fryzurą na komunię. Należy rozczesać włosy i zaczesać je w koński ogon, a następnie spryskać lakierem. Aby wykonać staranną fryzurę niezbędny będzie specjalny wypełniacz do koków w kolorze zbliżonym do włosów dziewczynki. Rozkładamy włosy na wypełniaczu i owijamy gumką. Następnie nakładamy siatkę do włosów, owijamy końcówki wokół koka i przypinamy je wsuwkami.

  • warkocze – w różnej postaci będą podkreślać dziewczęcość, ale także powagę uroczystości, jaką jest Pierwsza Komunia Święta. Przykładowym wykorzystaniem warkocza jest korona lub przeplecenie dowolnego warkocza białą wstążką.

Fryzura na komunię dla mamy

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy moment także dla rodziców dziecka. Każda mama chce w tym dniu pięknie wyglądać, dlatego warto zadbać o odpowiednią fryzurę także dla siebie. Należy jednak pamiętać o umiarze i zachowaniu równowagi. Komunia to uroczystość zgoła odmienna od ślubu, dlatego fryzura powinna być elegancka, ale też skromna.

Sprawdzoną fryzurą komunijną dla mam są loki lub wymodelowane włosy.

Wygodne oraz szykowne są także koki i warkocze zestawione z prostą sukienką.

d45pqmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45pqmt
d45pqmt