Blisko ludziMój chłopak ma dziecko

Mój chłopak ma dziecko

Mój chłopak ma dziecko
Źródło zdjęć: © 123RF

24.01.2013 14:46, aktual.: 25.01.2013 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twój nowy chłopak jest fantastyczny: inteligentny, dowcipny i zależy mu na tobie. Jest także ojcem. Chcąc nie chcąc, musisz to zaakceptować. Fakt, że twój wybranek jest tatusiem, nie musi komplikować ci życia i utrudniać planów na przyszłość. Pamiętaj tylko o kilku ważnych kwestiach.

Twój nowy chłopak jest fantastyczny: inteligentny, dowcipny i zależy mu na tobie. Jest także ojcem. Chcąc nie chcąc, musisz to zaakceptować. Fakt, że twój wybranek jest tatusiem, nie musi komplikować ci życia i utrudniać planów na przyszłość. Pamiętaj tylko o kilku ważnych kwestiach.

Zakochałaś się w mężczyźnie, który ma rodzinę i dla którego potomstwo zawsze będzie priorytetem. Nieistotne, ile ma dzieci, w jakim są wieku i jakiej płci: one zawsze, przynajmniej przez pewien czas, będą dla niego na pierwszym miejscu i to pewnie im będzie podporządkowywał większość planów. Będziesz musiała się z tym albo pogodzić i zaakceptować taki stan rzeczy, albo dyplomatycznie dążyć do kompromisu.

Potrzeba czasu

Nie oczekuj dzwonów weselnych po pierwszej randce. Specjaliści z portalu galtime.com twierdzą, że „tatusiowie” to grupa mężczyzn, którzy na randkach nie szukają żony, tylko zabawy oraz seksu. Mało który z tych panów szuka drugiej mamy dla swojego potomstwa. Jego dzieci mają już mamę albo on sam doskonale łączy obowiązki ojca i matki.

Na randkach z ojcami bywa trudno. Wypytani przez galtime.com ojcowie przyznają, że trudno być rozrywkowym facetem, gdy z tyłu głowy tłucze się myśl, czy opiekunka położyła już syna do łóżka albo czy córeczce nie zaczyna się właśnie grypa. Nie chcemy cię jednak odstraszać: ojcowie zwykle są słowni, opiekuńczy i bardzo cierpliwi.

Poznaj moje dzieci

Jego dzieci chcą cię poznać, ale czy ty jesteś na to gotowa? Zanim wejdziesz w rolę „ulubionej cioci”, wypytaj dyskretnie swojego partnera, czy dzieci lubiły jego poprzednie partnerki, czy raczej trudno się z nimi dogadywały. Zrób dyplomatyczny, ale szczegółowy wywiad na temat jego latorośli: nie kupuj ciastek z kremem, jeśli jego córka jest uczulona na laktozę i nie dawaj szesnastolatkowi płyty Justina Biebera. Kiedy dojdzie do spotkania, bądź sobą, bo dzieci odgadną od razu każdy najmniejszy fałsz i sztuczność.

Pomiń stereotypy

Choć dzieci twojego nowego partnera są ważne, pamiętaj, że umawiasz się z facetem z krwi i kości, a nie wyłącznie tatusiem na pełen etat. Bądź sobą – dziewczyną, którą on się zainteresował i z którą chce się spotykać. Dlatego, że twój wybranek ma dzieci, nie musicie rozmawiać wyłącznie o poradnikach wychowawczych, „karnym jeżu” i modnych zajęciach dodatkowych, na które warto zapisać młodocianych. Być może on szuka towarzystwa „nie-mamy”, żeby przypomnieć sobie, że oprócz ojca jest też człowiekiem, który lubi koncerty, seks i książki bez obrazków.

Ta trzecia

Jeśli matka jego dzieci nie żyje lub nie jest zaangażowana w wychowanie dzieci, może czekać cię trudna rola wypełnienia tej luki. Zastanów się, czy jesteś na to gotowa i czy tego chcesz. Jeżeli mama jest, to jest najważniejsza – i nie próbuj z nią konkurować. Najlepiej, jeśli nawiążesz z nią dyplomatyczne relacje. Pogódź się z tym, że to z nią twój chłopak będzie uzgadniał wasze plany i to ją będzie pytał o radę w kwestii dzieci. Stanie na drugim planie to ciężka sprawa: staraj się być bezstronna i, jeśli nikt cię nie pyta, nie sugeruj rozwiązań w sytuacjach konfliktowych.

Pamiętaj o sobie

Na początku postaraj się od razu ustalić pewne granice. Wytłumacz mu, że nie wyobrażasz sobie intymnych randek, kiedy jego synek dzwoni co pięć minut, chcąc porozmawiać z tatusiem albo romantycznych kolacji w eleganckiej restauracjach z nerwową pięciolatką. Jeśli wasz związek będzie się rozwijał, warto porozmawiać o kwestii posiadania wspólnego potomstwa: co jeśli okaże się, że on nie planuje już więcej dzieci, a ty nie zamierzasz rezygnować z macierzyństwa i nie wystarcza ci bycie najlepszą nawet ciocią?

Tekst: na podst. galtime.com Zuzanna Menkes

(alp/sr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także