Trwa ładowanie...

Ombre blond - najlepsze stylizacje

Koloryzacja ombre to najczęściej połączenie brązu i blondu. Odmienne kolory na głowie przyciągają uwagę i są wciąż modne.

Ombre blond - najlepsze stylizacjeŹródło: iStock.com
dnfu5vs
dnfu5vs

Ombre – co to takiego?

Ombre to rozjaśnianie włosów, które polega na nałożeniu rozjaśniacza na końcówki. Włosy powinny wyglądać jakby były naturalnie rozjaśnione. Im bardziej dyskretne, łagodne przejścia na włosach, tym lepszy efekt ombre. Różnica w kolorach końcówek i reszty włosów lepiej prezentuje się u brunetek.

Ponadto styliści są zdania, że ombre lepiej wygląda na długich włosach. Rozjaśnione końcówki to dobre rozwiązanie dla kręconych i falowanych kosmyków. Warto wziąć pod uwagę, że ombre powinno się nosić przede wszystkim na rozpuszczonych włosach.

Ombre blond – przykładowe stylizacje

Ombre blond to jedna z najpopularniejszych wersji koloryzacji ombre. Polega na swobodnym i łagodnym przejściu od brązowych włosów u nasady, przez karmelowy odcień górnej warstwy, aż do popielatego blondu końcówek. Prawidłowo wykonana stylizacja ombre blond sprawia wrażenie, jakby popielaty blond wydobywał się dyskretnie z karmelowych kosmyków.

dnfu5vs

Jest to odpowiednia koloryzacja dla blondynek, ponieważ utrzymana jest w tonacji blondów. Przejścia między kolorami są subtelniejsze niż na ciemnych włosach, co pozwala zyskać efekt naturalnych i lekkich włosów. Ponadto stylizacja ombre blond doda objętości fryzurze.

Poniżej najciekawsze stylizacje ombre blond:

Ombre blond na długich włosach, końcówki w platynowym blondzie delikatnie podkręcone

Ombre blond na delikatnie pofalowanymi końcówkami

Ombre na włosach o stopniowanej długości

Jak samodzielnie wykonać koloryzację ombre blond?

Przede wszystkim należy dokładnie rozczesać włosy w momencie przejścia dwóch odcieni. Unikniemy odcięcia się kolorów w linii prostej. Ombre blond najlepiej prezentuje się na cieniowanych włosach, na których wyraźnie widać stopniowe mieszanie się odcieni brązu i platynowego blondu na końcówkach. Panie cieszące się długimi włosami mogą nakładać ciemniejszą farbę od nasady do wysokości uszu, natomiast kobiety w półdługich włosach powinny nałożyć ciemniejszą barwę od nasady do ok. 10 cm.

dnfu5vs

Do wykonania ombre blond będziemy potrzebować dwóch kolorów farb – zbliżonego do obecnego na włosach i kilka tonów ciemniejszego. Mieszamy odcienie zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Do miseczki z jaśniejszym odcieniem dodajmy odrobinę ciemniejszego koloru. Im więcej ciemnej farby, tym różnica między kolorami będzie mniej widoczna.

Ciemną farbę nakładamy od nasady na ok. 10 cm. Czekamy 10-15 minut, spłukujemy farbę i suszymy włosy. Następnie na pozostałe partie poniżej 10 cm od nasady nakładamy drugą farbę, dokładnie wcierając palcami. Przejścia między kolorami należy dokładnie przeczesywać palcami, aby nie odcinały się w poziomej linii. Końcówki zawijamy w folię aluminiową. Sprawi to, że włosy będą tu najjaśniejsze. Po upływie 20-30 minut spłukujemy farbę i myjemy włosy. Następnie nakładamy maskę lub odżywkę do farbowanych włosów, suszymy i modelujemy fryzurę.

dnfu5vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnfu5vs