Trwa ładowanie...

Podkład czy krem BB – który typ wybrać?

Wielofunkcyjny krem BB to kosmetyk, który pokochały kobiety na całym świecie. Kiedy można go użyć zamiast podkładu?
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Podkład i krem BB mają podobne działanie, ale różnią się składem
Podkład i krem BB mają podobne działanie, ale różnią się składemŹródło: iStock.com, Fot: ta-nya
d9ivkzr

Podkład i krem BB – czym się różnią?

Krem BB, czyli beauty balm lub blemish balm, to wielofunkcyjny kosmetyk, który pielęgnuje cerę. Zwykle łączy w sobie działanie czterech produktów: kremu nawilżającego, korektora, kremu ochronnego z filtrem UV oraz podkładu. Alternatywnym produktem jest krem CC, który z kolei jest przeznaczony do krycia popękanych naczynek, pryszczy czy blizn. Podkład jest kosmetykiem upiększającym, przeznaczonym tylko do makijażu. Ma za zadanie wyrównać koloryt cery, zmatowić ją i zamaskować niedoskonałości.

d9ivkzr

Krem BB, w porównaniu do podkładu, zawiera znacznie mniej pigmentu, toteż może przykryć niedoskonałości jedynie w niewielkim stopniu. Świetnie zaś radzi sobie z wyrównywaniem kolorytu i wygładzaniem skóry. Bardziej napigmentowany jest krem CC, jednak i ten typ łączy w sobie działanie odżywcze i upiększające. Podkład z kolei ma bardziej zwartą konsystencję, ale brakuje w nim składników odżywczych. Często też zawiera silikony, które wygładzają i pomagają nadać odpowiedni koloryt.

Podkład i krem BB – kiedy stosować?

Kremy BB przydadzą się paniom ze zdrową cerą, którym zależy jedynie na jej odżywieniu i ujednoliceniu kolorytu. Krem BB z reguły utrzymuje się krócej, więc będzie świetnym wyborem do lekkiego, dziennego makijażu, który zapewni ochronę i rozświetli twarz. Podkład będzie dobry dla kobiet z wyraźnymi problemami skórnymi. Doskonale sprawdzi się również w mocnym, wieczornym makijażu, mającym utrzymać się całą noc.

    iStock.com
Źródło: iStock.com, Fot: melecis
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d9ivkzr

Podziel się opinią

Share
d9ivkzr
d9ivkzr