UrodaPalety do makijażu. Znajdziesz w nich nie tylko cienie

Palety do makijażu. Znajdziesz w nich nie tylko cienie

Palety do makijażu. Znajdziesz w nich nie tylko cienie
Sylwia Ścibak

27.09.2018 12:52, aktual.: 23.11.2018 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kupno zestawu kilku kosmetyków w jednym opakowaniu to często lepsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kupno pojedynczych preparatów osobno. Jakie kosmetyki znajdziemy w paletach?

Palety cieni

Paleta cieni do powiek to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż często pełny makijaż oczu wykonuje się kilkoma kosmetykami o różnych tonacjach kolorystycznych. Na rynku możemy znaleźć zarówno małe palety z dwoma lub trzema cieniami, jak i rozbudowane zestawy z kilkunastoma kolorami. Nierzadko w opakowaniu umieszcza się instrukcję, jakich odcieni używać w poszczególnych miejscach na powiece. To świetne rozwiązanie dla pań, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w makijażu, ale chciałyby urozmaicić swój image.

Wszystkie kosmetyki do makijażu można mieć również w jednym zestawie. Kompleksowa paleta zawiera najczęściej kilkadziesiąt cieni w wielu różnych kolorach, zestaw błyszczyków, szminek, korektorów, róży, bronzerów, cieni do brwi itp. To praktyczny wybór, ale tylko dla makijażystek lub dla pań, które malują się często lub codziennie. W przeciwnym razie będzie to niepotrzebny wydatek. Zakup takiej palety trzeba dobrze przemyśleć, ponieważ bardzo często w takich rozbudowanych zestawach znajdują się kosmetyki, których nie używamy na co dzień i raczej nie użyjemy w ogóle (np. cienie do powiek w kolorach, które nie pasują do typu urody).

Kolejną opcją, na którą możemy się zdecydować, to paleta skomponowana samodzielnie z pojedynczych cieni. Taka jest świetnym rozwiązaniem dla tych pań, które preferują jeden zestaw kolorystyczny i nie potrzebna jest im bardzo rozbudowana paleta.

Obraz

Palety z innymi kosmetykami

Palety cieni do powiek to jednak nie jedyny wariant. Jeśli poszukujemy czegoś, co urozmaici nam makijaż, możemy wybrać zestawy innych kosmetyków. Co znajdziemy na rynku? Na przykład pomadki z różnymi odcieniami czerwieni lub różu, zestawy barwnych korektorów, dzięki którym możemy zamaskować cienie pod oczami, naczynka czy wypryski, a także palety cieni do brwi, palety róży czy palety bronzerów w różnych odcieniach, które z powodzeniem dopasujemy do karnacji czy typu urody.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)