Trwa ładowanie...

Palety do makijażu. Znajdziesz w nich nie tylko cienie

Kupno zestawu kilku kosmetyków w jednym opakowaniu to często lepsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kupno pojedynczych preparatów osobno. Jakie kosmetyki znajdziemy w paletach?
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Palety do makijażu zawierają nie tylko cienie do powiek, ale także pomadki lub korektory
Palety do makijażu zawierają nie tylko cienie do powiek, ale także pomadki lub korektoryŹródło: unsplash.com, Fot: freestocks.org
d2wpli0

Palety cieni

Paleta cieni do powiek to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż często pełny makijaż oczu wykonuje się kilkoma kosmetykami o różnych tonacjach kolorystycznych. Na rynku możemy znaleźć zarówno małe palety z dwoma lub trzema cieniami, jak i rozbudowane zestawy z kilkunastoma kolorami. Nierzadko w opakowaniu umieszcza się instrukcję, jakich odcieni używać w poszczególnych miejscach na powiece. To świetne rozwiązanie dla pań, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w makijażu, ale chciałyby urozmaicić swój image.

d2wpli0

Wszystkie kosmetyki do makijażu można mieć również w jednym zestawie. Kompleksowa paleta zawiera najczęściej kilkadziesiąt cieni w wielu różnych kolorach, zestaw błyszczyków, szminek, korektorów, róży, bronzerów, cieni do brwi itp. To praktyczny wybór, ale tylko dla makijażystek lub dla pań, które malują się często lub codziennie. W przeciwnym razie będzie to niepotrzebny wydatek. Zakup takiej palety trzeba dobrze przemyśleć, ponieważ bardzo często w takich rozbudowanych zestawach znajdują się kosmetyki, których nie używamy na co dzień i raczej nie użyjemy w ogóle (np. cienie do powiek w kolorach, które nie pasują do typu urody).

Kolejną opcją, na którą możemy się zdecydować, to paleta skomponowana samodzielnie z pojedynczych cieni. Taka jest świetnym rozwiązaniem dla tych pań, które preferują jeden zestaw kolorystyczny i nie potrzebna jest im bardzo rozbudowana paleta.

   123RF
Źródło: 123RF

Palety z innymi kosmetykami

Palety cieni do powiek to jednak nie jedyny wariant. Jeśli poszukujemy czegoś, co urozmaici nam makijaż, możemy wybrać zestawy innych kosmetyków. Co znajdziemy na rynku? Na przykład pomadki z różnymi odcieniami czerwieni lub różu, zestawy barwnych korektorów, dzięki którym możemy zamaskować cienie pod oczami, naczynka czy wypryski, a także palety cieni do brwi, palety róży czy palety bronzerów w różnych odcieniach, które z powodzeniem dopasujemy do karnacji czy typu urody.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2wpli0

Podziel się opinią

Share
d2wpli0
d2wpli0