ModaCzerń i biel – duet perfekcyjny

Czerń i biel – duet perfekcyjny

Czerń i biel – duet perfekcyjny
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Sylwia Ścibak
28.09.2018 11:45

Ubrania w bieli i czerni tworzą mocny kontrast, jak noc i dzień czy yin i yang. Dzięki temu idealnie do siebie pasują. Połączenie bieli i czerni jest szalenie uniwersalne, pasuje każdemu i sprawdzi się nie tylko na formalne okazje, ale też i na luźne wydarzenia.

Czerń i biel – dół czy góra?

Czerń i biel możemy łączyć ze sobą tak naprawdę na wiele rożnych sposobów. Wszystko zależy od osobistych preferencji oraz zawartości szafy. Najbardziej klasycznym zestawieniem jest biała góra-czarny dół, które sprawdza się najlepiej w sytuacjach oficjalnych. Biała koszula i czarna spódnica to sztandarowa stylizacja, kojarząca się często ze szkolną akademią. Możemy ją zastąpić białą bluzką i czarnymi, spodniami materiałowymi (ewentualnie jeansami). Na wypady na miasto sprawdzi się biały sweter w połączeniu z czarnymi ogrodniczkami albo biały t-shirt, czarna ramoneska oraz czarne, podarte jeansy.

To połączenie można również odwrócić. Biały dół w postaci obcisłych rurek oraz czarna góra w postaci eleganckiej koszuli świetnie pasują nie tylko na formalne okazje, ale też wieczorne spotkania towarzyskie w luźniejszym tonie.

Czerń i biel - wzory

Biel i czerń świetnie kontrastują ze sobą także na pojedynczych ubraniach. Najbardziej klasyczna jest czarno-biała krata, która od lat zdobi męskie oraz damskie koszule. Jej siostrą jest czarno-biała pepitka, którą najczęściej możemy ujrzeć na jesiennych i zimowych płaszczach, marynarkach czy wystawnych sukienkach. Świetnym wyborem są również ubrania z kontrastowymi nadrukami. W tym sezonie dominują duże, geometryczne printy oraz przykuwające wzrok napisy, które znajdziemy na sportowych bluzach, koszulkach, koszulach oraz luźnych spodniach.