Stanęła w Kongresie z niemowlakiem. "Mam wiadomość dla Donalda Trumpa"

Brittany Pettersen, kongresmenka z Partii Demokratycznej, zaledwie 4 tygodnie temu została mamą. Ostatnio pojawiła się w Kongresie z niemowlakiem na rękach. - Nie dano mi możliwości zdalnego głosowania - powiedziała.

Brittany Pettersen z dzieckiem w Kongresie
Brittany Pettersen z dzieckiem w Kongresie
Źródło zdjęć: © X

We wtorek Izba Reprezentantów głosowała na temat projektu ustawy dotyczącej wydatków rządowych. W Kongresie pojawiło się wielu polityków - nawet ci, którzy niedawno przeszli poważne operacje, jak i świeżo upieczone mamy. Okazuje się, że mieli w tym konkretny cel.

Zabrała niemowlaka do Kongresu

W styczniu Partia Demokratyczna zaproponowała, by rodzice dzieci do 12. tygodnia życia, którzy pracują w Kongresie, mogli oddawać swoje głosy zdalnie. Przewodniczący Izby Reprezentantów, Mike Johnson nie wyraził jednak na to zgody. Właśnie dlatego Brittany Pettersen postanowiła pojawić się na wtorkowym głosowaniu z synem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do Sejmu z dzieckiem? Co myślą na ten temat Polacy?

- Dzisiaj jestem z moim nowo narodzonym Samem, który ma zaledwie cztery tygodnie. Niestety, nie dano mi możliwości zagłosowania zdalnie po porodzie. Ale nie zamierzałam pozwolić, aby powstrzymało mnie to przed reprezentowaniem moich wyborców i głosowaniem przeciwko tej katastrofalnej propozycji budżetowej republikanów - powiedziała w Kongresie Pettersen.

Kobieta opublikowała również post na portalu X, gdzie zwróciła się bezpośrednio do prezydenta USA.

"Mam wiadomość dla Donalda Trumpa: nikt nie walczy bardziej niż matka" - napisała.

Krytykuje projekt ustawy budżetowej republikanów

Zarówno republikanie, jak i demokraci zadbali o to, by we wtorkowym głosowaniu wzięło udział jak najwięcej polityków. Zaledwie dwa głosy zdecydowały o tym, że projekt ustawy budżetowej popierany przez Donalda Trumpa przeszedł.

- Chcą odebrać opiekę zdrowotną 400 tys. dzieci z Kolorado, zabrać jedzenie z talerzy seniorów i weteranów oraz sprawić, że życie stanie się droższe dla ciężko pracujących mieszkańców Kolorado, wszystko po to, aby przyznać ulgi podatkowe korporacjom i miliarderom, takim jak Elon Musk - ostrzegła na portalu X Brittany Pettersen.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
demokracirepublikanieDonald Trump

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)