Trwa ładowanie...

Proste i efektowne fryzury

Codzienne układanie włosów dla kobiety jest jednym z rytuałów. Każdego ranka staje przed dylematem, jaką fryzurę zrobić, aby nie zajęło to wieczności i żeby wyglądać efektownie. Naprawdę eleganckie uczesanie zajmuje sporo czasu i wymaga umiejętności. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak wykorzystać odrobinę zdolności i wyczarować niepowtarzalną, ale zarazem prostą fryzurę w kilka minut.

Proste i efektowne fryzuryŹródło: Instagram.com
d85uyt3
d85uyt3

Proste i efektowne koki

Proste fryzury można wykonać na każdej długości włosów. Zniewalający efekt można osiągnąć zarówno szybkimi fryzurami na włosach prostych, jak i kręconych, czy falowanych. Poniżej prezentujemy kilka prostych fryzur, które nie wymagają specjalnych zdolności i pozwolą ci zaoszczędzić czas:

 • Szybki kok – włosy muszą być co najmniej do ramion. Włosy należy delikatnie natapirować u nasady, spryskać lakierem i związać w wysoki kucyk. Na włosy nakładamy wypełniacz, wokół którego zawijamy kosmyki. Odstające pasma należy przypiąć wsuwkami lub spinkami.
 • Kok z zawijanych włosów – fryzurę rozpoczynamy od kucyka z tyłu głowy na średniej wysokości. Zwiększamy objętość włosów, delikatnie je tapirując. Drugą gumkę zawiązujemy na końcach, dzielimy kucyk na pół i wywijamy końcówki do środka kilka razy. W efekcie powinien powstać zawijany kucyk. Następnie zaciskamy mocniej gumkę, tapirujemy końce i spinamy wszystko w koka.
 • Elegancki kok – dokładnie rozczesane włosy związujemy w jak najwyższy kucyk. Następnie lekko zsuwamy gumkę i przez środek przekładamy końcówki włosów. Aby gumka ponownie zsunęła się do głowy, należy delikatnie pociągnąć za włosy. Fryzurę można umocnić kilkoma wsuwkami.

Proste i efektowne loki oraz fale

 • Romantyczne loki – najszybszym sposobem wykonania loków jest związanie w kucyk, podzielenie na dwie części, które kolejno kręcimy na lokówce. Następnie rozpuszczamy włosy i roztrzepujemy je palcami, a skręt włosów utrwalamy lakierem.
 • Dla włosów do ramion lub krótszych najprostszymi fryzurami będą delikatne fale, luźny warkocz na rozpuszczonych włosach lub efektowne upięcie grzywki i przednich kosmyków. Oto delikatne fale na włosach półdługich:
 • Delikatne upięcie – wykonujemy w miarę nisko kucyk z tyłu głowy, następnie trzeba poluzować gumkę i schować końcówki do środka. Odstające kosmyki można upiąć przy pomocy wsuwki, a końce delikatnie natapirować, by zwiększyć objętość.

Proste i efektowne kucyki

 • Wysoki kucyk – włosy należy związać w zwykłego kucyka, następnie od spodu doczepić małą żabkę tak, aby była niewidoczna.
 • Włosy „na supeł” - aby powstał romantyczny kucyk, delikatnie podkręcamy włosy lokówką. Następnie dzielimy kosmyki na dwie części i związujemy je w luźny supeł, który mocujemy od spodu wsuwką.
 • Niski kucyk - włosy należy przedzielić z boku i zaczesać do tyłu. Powinno się je wygładzić olejkiem lub woskiem w niewielkiej ilości. Następnie związujemy włosy w kucyk tuż przy szyi, wyciągamy niewielkie pasmo i owijamy je wokół gumki, a końcówkę upinamy wsuwkami.

Proste i efektowne warkocze

 • Luźny warkocz na rozpuszczonych włosach – roztrzepujemy włosy palcami, robimy na boku przedziałek i z bocznego pasma pleciemy luźny warkocz, który mocujemy wsuwkami.
 • Luźny warkocz z jednej strony – dzielimy włosy z boku, następnie przekładamy przed ramieniem i pleciemy warkocz. Końcówkę związujemy gumką. Stylizację ułatwi nałożenie małej ilości olejku.
d85uyt3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d85uyt3